Yakaladıkları 2,5 metrelik köpek balığını denize bıraktılar

ANTALYA'nın Kemer ilçesinde Ömür Okur'un oltasına yaklaşık 2, 5 metre boyunda köpek balığı takıldı. Balıkçı, arkadaşları ile yakaladığı yavru köpek balığını denize bıraktı.  Beldibi mevkisinde balık avlayan Ömür Okur ve Poyraz Kaptan'ın oltasına balık takıldı. Bir süre balığı çekmeye çalışan ikili, başarılı olmayınca arkadaşlarından yardım istedi. Arkadaşlarının da yardım ettiği ikili, kısa süre sonra oltalarına köpek balığı takıldığını fark etti. Balıkçılar elbirliğiyle yakaladıkları köpek balığını tekneye çıkardı. Köpek balığını tartan ve ölçüm yapıp fotoğraf çektiklerini kaydeden Ömür Okur, ″Yaklaşık 2,5 metre uzunluğundaki köpekbalığı daha yavruydu. Büyümesi gerekiyor. Denizde olmasının daha iyi olduğunu düşündüğümüz için yeniden suya bıraktık″ dedi..

Yakaladıkları 2,5 metrelik köpek balığını denize bıraktılar
Yakaladıkları 2,5 metrelik köpek balığını denize bıraktılar
Bu içerik 1705 kez okundu.

ANTALYA'nın Kemer ilçesinde Ömür Okur'un oltasına yaklaşık 2, 5 metre boyunda köpek balığı takıldı. Balıkçı, arkadaşları ile yakaladığı yavru köpek balığını denize bıraktı. 
Beldibi mevkisinde balık avlayan Ömür Okur ve Poyraz Kaptan'ın oltasına balık takıldı. Bir süre balığı çekmeye çalışan ikili, başarılı olmayınca arkadaşlarından yardım istedi. Arkadaşlarının da yardım ettiği ikili, kısa süre sonra oltalarına köpek balığı takıldığını fark etti. Balıkçılar elbirliğiyle yakaladıkları köpek balığını tekneye çıkardı. Köpek balığını tartan ve ölçüm yapıp fotoğraf çektiklerini kaydeden Ömür Okur, ″Yaklaşık 2,5 metre uzunluğundaki köpekbalığı daha yavruydu. Büyümesi gerekiyor. Denizde olmasının daha iyi olduğunu düşündüğümüz için yeniden suya bıraktık″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

Yakaladıkları 2 5 metrelik köpek balığını denize bıraktılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı

http://www.denizlibisiklet.org