Genel
Giriş Tarihi : 24-12-2018 11:52   Güncelleme : 24-12-2018 11:52

Gölhisar’da Paramedik Günü Etkinliği

Burdur’un Gölhisar ilçesinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım programı öğrencileri tarafından paramedik günü etkinliği düzenlendi.

Gölhisar’da Paramedik Günü Etkinliği

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım programı öğrencileri tarafından mesleklerini tanıtabilmek ve farkındalık oluşturabilmek amacıyla paramedik günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.

Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenen etkinlik Öğretim Görevlisi Fulya Sağ Kara’nın açılış konuşmasıyla başladı.

Öğretim Görevlisi Fulya Sağ Kara, “İlk ve acil yardım programında 2 yıllık bir önlisans bölümünden mezun olunmasına rağmen yapmış oldukları iş hayat kurtarma olduğundan dolayı yapmış oldukları iş bir o kadar önemli ve ciddi bir meslektir” dedi. 

Etkinlik kapsamında Gölhisar 112 Acil İstasyonunda görevli personel, paramedik mesleği hakkında bilgiler vererek, mesleklerinde yaşamış oldukları tecrübelerden bahsettiler.

Gölhisar 112 Acil İstasyonu personeli Osman Yavuzkara, paramedik mesleğinin çoğu kişi tarafından bilinmediğini belirterek, “yaptığımız işte asıl amacımız para kazanmak değil, insanlara faydalı olabilmektir” dedi.

Geleceğin paramedik adayı öğrencileri tarafından hazırlanan etkinlikte çeşitli tiyatro gösterileri, şarkı dinletileri ve çeşitli kamu spotu video gösterileri sunuldu.

Programın sonunda hep beraber paramedik andını yapan öğrenciler, temsili olarak kaza yapan bir vatandaşa müdahale ettiler.

Programında emeği geçen öğrenci ve öğretim görevlilerine teşekkür plaketi verildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA