Advert
Advert

Yeni dolandırıcılık oyununa dikkat

Dolandırıcılar eski dolandırıcılık yöntemleri bilinmeye başlayınca yeni telefon dolandırıcılık yöntemlerini devreye sokuyorlar.

Yeni dolandırıcılık oyununa dikkat
Yeni dolandırıcılık oyununa dikkat Akca Gazete
Bu içerik 355 kez okundu.

Edinilen bilgiye göre dolandırıcılar gelişi güzel arayarak erkek ve bayan ise ona göre beyefendi yada hanımefendi “Şu anda kapınızın önündeyim size kurye var, size nereye teslim edeyim” derken telefon kapanıyor. Telefon ile aranan, kurye geldiğini zadeden kişi telefonda gözüken telefon numarasını geri aradığı zaman ise aynı telefonda cevap sekreter gibi cevap veren başka bir kişi ile konuşurken telefonunuza aramanız için 0 888 numaralı bir hattı arayıp kuryenizi öğrenebilirsiniz diye bir mesaj geliyor.

Kuryesinin geldiğini ve nereye konulduğunu yada nerede olduğu öğrenmek için arayan kişiye bir saniye bekleyin denilerek 2-3 dakika bekletildiği ve daha sonra telefon kapatılıyor. Dolandırıcıların bu yöntem ile 7 saniyede bir 25 TL lik telefon ile dolandırıcılık yaptıkları ortaya çıktı.

Emniyet yetkililerinin bu tarz telefon ile dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olmasını, kurye, postacı, ve benzeri meslek dallarında paketiniz var denilen telefonlara geri dönüş yapmamalarını belirtti.   

bucak burdur telefon ile dolandırıcılık kurye postacı ev geri arama kapı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı