Genel
Giriş Tarihi : 26-12-2018 11:59   Güncelleme : 26-12-2018 11:59

Yeni dolandırıcılık oyununa dikkat

Dolandırıcılar eski dolandırıcılık yöntemleri bilinmeye başlayınca yeni telefon dolandırıcılık yöntemlerini devreye sokuyorlar.

Yeni dolandırıcılık oyununa dikkat

Edinilen bilgiye göre dolandırıcılar gelişi güzel arayarak erkek ve bayan ise ona göre beyefendi yada hanımefendi “Şu anda kapınızın önündeyim size kurye var, size nereye teslim edeyim” derken telefon kapanıyor. Telefon ile aranan, kurye geldiğini zadeden kişi telefonda gözüken telefon numarasını geri aradığı zaman ise aynı telefonda cevap sekreter gibi cevap veren başka bir kişi ile konuşurken telefonunuza aramanız için 0 888 numaralı bir hattı arayıp kuryenizi öğrenebilirsiniz diye bir mesaj geliyor.

Kuryesinin geldiğini ve nereye konulduğunu yada nerede olduğu öğrenmek için arayan kişiye bir saniye bekleyin denilerek 2-3 dakika bekletildiği ve daha sonra telefon kapatılıyor. Dolandırıcıların bu yöntem ile 7 saniyede bir 25 TL lik telefon ile dolandırıcılık yaptıkları ortaya çıktı.

Emniyet yetkililerinin bu tarz telefon ile dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olmasını, kurye, postacı, ve benzeri meslek dallarında paketiniz var denilen telefonlara geri dönüş yapmamalarını belirtti.   

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA