Öğrenciler su kabağı boyadı ve quilling yaptı

ALANYA Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle öğrencilere yönelik doğa temalı su kabağı boyama ve quilling çalışmalarında bu hafta Hayati Hanım İlkokulu misafir edildi. Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı görevli ressamların gözetiminde öğrencilere doğa temalı su kabağı boyama ve quilling (renkli kağıtları kıvırma sanatı) resim çalışması yaptırıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü Merkez Şantiyesinde devam eden organizasyonda öğrenciler keyifli zaman geçirdi. Çalışmalarını tamamlayan öğrencilere serada üretilen bitkiler hakkında bilgi verildi, doğanın ve çevrenin önemi anlatılarak farkındalık oluşturuldu. Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, ″Öğrencilerimize doğayı sevdirmek ve el becerileriyle görsel hafızalarını geliştirmeye yönelik bu tür faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Bu çalışmalarımıza Alanya'mızın yöresel ürünlerini öğrencilerimize uygulamalı olarak öğretip gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarmayı planlıyoruz″ dedi..

Öğrenciler su kabağı boyadı ve quilling yaptı
Öğrenciler su kabağı boyadı ve quilling yaptı
Bu içerik 193 kez okundu.

ALANYA Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle öğrencilere yönelik doğa temalı su kabağı boyama ve quilling çalışmalarında bu hafta Hayati Hanım İlkokulu misafir edildi.

 

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı görevli ressamların gözetiminde öğrencilere doğa temalı su kabağı boyama ve quilling (renkli kağıtları kıvırma sanatı) resim çalışması yaptırıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü Merkez Şantiyesinde devam eden organizasyonda öğrenciler keyifli zaman geçirdi. Çalışmalarını tamamlayan öğrencilere serada üretilen bitkiler hakkında bilgi verildi, doğanın ve çevrenin önemi anlatılarak farkındalık oluşturuldu.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, ″Öğrencilerimize doğayı sevdirmek ve el becerileriyle görsel hafızalarını geliştirmeye yönelik bu tür faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Bu çalışmalarımıza Alanya'mızın yöresel ürünlerini öğrencilerimize uygulamalı olarak öğretip gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarmayı planlıyoruz″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

Öğrenciler su kabağı boyadı ve quilling yaptı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı

http://www.denizlibisiklet.org