Vali Hasan Şıldak’ın Mehmet Akif Ersoy’un Vefatının 82. Yıl Dönümü Dolayısıyla Yayınladığı Mesaj

İstiklal Mücadelesinin yöneten 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Burdur Milletvekili olarak İlimizi temsil etmesiyle her zaman ayrı bir gurur vesilesi olarak gördüğümüz merhum Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 82. yıl dönümünde rahmetle anıyorum.

Vali Hasan Şıldak’ın Mehmet Akif Ersoy’un Vefatının 82. Yıl Dönümü Dolayısıyla Yayınladığı Mesaj
Vali Hasan Şıldak’ın Mehmet Akif Ersoy’un Vefatının 82. Yıl Dönümü Dolayısıyla Yayınladığı Mesaj Akca Gazete
Bu içerik 229 kez okundu.

Milli ve manevi değerlerine, davasına bağlılığıyla yaşadığı döneme damga vuran Mehmet Akif, istiklal mücadelesi verdiğimiz zorlu yıllarda verdiği vaazlarla milletimize umut aşılayarak, Kurtuluş Savaşı sürecinde istiklal ve istikbalimiz yolunda önemli katkılarda bulunmuştur.

 

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşında yazdığı kahramanlık destanları, milletimizin İstiklal ve hürriyet aşkının en güzel örneğidir. Milletime armağan ediyorum diyerek kaleme aldığı İstiklal Marşı, yok olma mücadelesiyle karşı karşıya kalan aziz milletimizin ruhunun, yeniden doğuşunun, yükselişinin destanıdır. Bugün bizlere düşen İstiklal Marşı ruhunu korumak ve gelecek nesillere aktarmaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının yıl dönümünde bir kez daha saygı, minnet ve şükranla yad ediyorum.

burdur valisi hasan şıldak mehmek akif ersoy anma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı

http://www.denizlibisiklet.org