CHP Heyetinden Şeker-İş Sendikasına Hayırlı Olsun Ziyareti

Geçtiğimiz aylarda özelleştirme kapsamına alınan ve ihalesi yapılan Burdur şeker Fabrikasını alan firmanın 3 kez süre uzatma talebinin ardından ihale şartnamesinde beyan ettiği bedeli ödeyememesi ve tekrar süre uzatımına gitme talebi özelleştirme idaresi tarafından reddedilerek satış işlemi iptal edilmişti.

CHP Heyetinden Şeker-İş Sendikasına Hayırlı Olsun Ziyareti
CHP Heyetinden Şeker-İş Sendikasına Hayırlı Olsun Ziyareti Akca Gazete
Bu içerik 260 kez okundu.

Burdur'da büyük bir coşku ile karşılanan bu haberin ardından Şeker-İş Sendikası Burdur Şubesine ilk hayırlı olsun ziyaretini Burdur Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ecz.Ali Orkun Ercengiz ve CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut gerçekleştirdi.

Şeker-İş Sendikası Başkanı Mustafa Onay'ı Sendika binasında ziyaret eden CHP heyeti karardan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

CHP'li Vekil Göker "Burdur Şeker Fabrikası Burdur’undur diye tüm var gücümüzle mücadele ettik. Bu kadar insanı, bunca çiftçiyi zor duruma sokacak olan bu satışın ihaleyi alan firmanın sorumluluklarını yerine getirememesinden dolayı iptali hem bizim hem de üretici açısından sevindirici bir durum" ifadelerini kullandı.

Burdur Belediye Başkanı Ecz.Ali Orkun Ercengiz ise "Özelleştirme sürecine başından bu yana karşı çıktık. Burdur şeker Fabrikası Burdur’undur, Burdurlunundur dedik. Yanlış hesap Bağdat'tan döner misali bu satış şartnamedeki yükümlülüklerini yerine getiremeyen firmanın tekrar süre uzatımı istemesiyle iptal edildi. Burdur’umuza, halkımıza, fabrika çalışanlarımıza ve tüm Türkiye'ye hayırlı olsun" dedi.

CHP Burdur İl Başkanı Akbulut ise "Her fabrika bir kaledir. Kalemiz yıkılmadı, Şeker Fabrikamız Burdur'da kaldı. Bugüne kadar AKP hükümetinin özelleştirme adı altında peşkeş çektiği kurumların durumu belli.Telekomu özelleştirdiler para alamadılar halkın cebine yansıdı , SEKA Kağıt Fabrikalarını özelleştirdiler , fabrikalar kapandı ülkede Resmi Gazeteyi basacak kağıdı yurt dışından aldı getirdiler. Burdur Şeker fabrikasının satışının iptal edilmesiyle birlikte aslında vatandaşımızın da sağlığı kurtuldu, çiftçimizin ekonomisi korundu. Bu bağlamda halkımıza tekrar hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

burdur şeker-iş şeker fabrikası satış ipta ihale chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı

http://www.denizlibisiklet.org