Sorumsuzluğun böylesine kim dur diyecek

Bucak Devlet Hastanesi park yerinde oto park ortalarına gelişi güzel parklar sorumsuzluğun daniskası.

Sorumsuzluğun böylesine kim dur diyecek
Sorumsuzluğun böylesine kim dur diyecek Akca Gazete
Bu içerik 2456 kez okundu.

Bucak Devlet Hastanesi içerisindeki park yerlerinin ortalarına sorumsuzca yapılan araç parkları, haklı yere park edenleri mağdur ediyor. Parkın uygun park sahalarına park eden vatandaşlar, hastanede işi bittikten sonra park yerine geldiği zaman parkın orta kısmına gelişi güzel konan araç sahiplerini aramaya başlıyor. Başkaları tarafından sorumsuzca park edilen araçlar nedeniyle hem aracını oto parktan çıkaramayan ve yoldan da geçemeyen vatandaşlar bu kez polisi aramak zorunda kalıyor. Polis ise “Parkın sorumluluğu hastaneye ait, hastanedeki güvenlik görevlilerine söyleyin” diyor. Hastanenin güvenlik görevlilerine söylenmesi halinde. Hastanenin güvenlik görevi işini bırakan güvenlik görevlileri bu kez parktaki hatalı parkların durumuna müdahale edemedikleri için sadece bakıyorlar yada, araç sahiplerinin çıkmasına yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Soruna kesin çözüm bulunmalı

Bucak Devlet Hastanesi otoparkına sorumsuzca gelişi güzel yapılan parklara kesinlikle çözüm bulunmalı. Çünkü; bu otoparklara park edenler ya kendileri hasta, ya da bir yakınları. Hal böyle olunca da hatalı parklar nedeniyle sorumsuzca yapılan parklardan dolayı araç parkı yapanlar arasında küçük çaplı tartışmalar oluyor. İleriki günlerde böyle bir tartışmanın büyümesi halinde asıl sorumluların zamanında tedbir almayanlar olacağı düşüncesindeyim.

Son çıkan yasa ile sokakta araçta sigara içene, araçta telefon ile görüşenlere polisler ceza yazabiliyor. Peki hastane oto parkında gelişi güzel otosunu park edenlere neden polis ceza yazamasın. Hastane polisine yetki verilse, fotoğraflayarak ceza yazsa bakın bakalım o zaman gelişi güzel parklar olacak mı?

Sözün kısası Bucak Devlet Hastanesi park yerine gelişi güzel hatalı park edenlere cezai işlem için kime yetki verilecekse verilmeli ki bu sorun çözülmelidir.    

BUCAK DEVLET OTOPARK HATALI CEZA POLİS GÜVENLİK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı

http://www.denizlibisiklet.org