Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin karayolları 13. Bölge müdürü Arif Çobanoğlu’nu ziyaret etti

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin geçtiğimiz gün Antalya ilinde Karayolları 13. Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu ‘nu ziyaret etti ve ilçemizde uygulamaya konulan EDS sisteminde uygulanan hız sınırlarını yeniden ele alacak alt yapı eksikliklerini, Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde bulunan orta refüj düzenlemeleri ve Burdur Antalya karayolu Bucak geçişi orta refüj düzenleme çalışmalarını gündeme getirdi.

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin karayolları 13. Bölge müdürü Arif Çobanoğlu’nu ziyaret etti
Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin karayolları 13. Bölge müdürü Arif Çobanoğlu’nu ziyaret etti Akca Gazete
Bu içerik 290 kez okundu.

Antalya ziyaretini değerlendiren Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin “ ilçemizin çeşitli sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunmak ve taleplerimizi iletmek üzere Karayolları 13. Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu’nu ziyaret ettik. Ziyaretimizde en önemli konularımızdan birisi 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun ek 16. Maddesine göre 13 temmuz 2016 tarihinde ihalesi yapılan ve içişleri Bakanlığının onayı ile 26 eylül 2018 tarihinde devreye alınan Bucak Belediyesi Trafik Elektronik Denetleme Sistemi idi. İlçemize kurulan Trafik Elektronik Denetleme sisteminin sabit anlık hız tespit  cihazları Antalya Burdur Karayolu Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde  iki ayrı noktada bulunuyor. İlçemiz Fatih ve Mimar Sinan Mahallelerini birbirine bağlayan caddelerimizden birisi olan Fatih Caddesinde şu anki duruma göre yaya üst geçidi olmaması nedeniyle kontrolsüz yaya geçidi bölgesi olarak işlem görmektedir. 2918 sayılı Trafik Kanunu’nun 50. maddesi ve bağlı yönetmeliğin 100. maddesi gereği ve 02.08.2018 tarihli ve 2018-04/83 sayılı il trafik komisyonu kararı ile hız limitleri otomobil, minibüs ve panelvan için 70 km., otobüs, kamyonet, kamyon ve çekici için 50 km. belirlenmişti. İlçemiz Fatih ve Mimar Sinan Mahallelerini birbirine bağlayan caddelerimizden birisi olan Fatih Caddesine Alparslan Türkeş Bulvarı üzerine yaya üst geçidi yapılması için Karayolları Bölge Müdürlüğü ile taleplerimiz doğrultusunda yazışmalarımız yapılmıştı. Bu günkü ziyaretimizde Bölge Müdürümüz Arif Çobanoğlu ile taleplerimizi masaya yatırdık. Buradan ilçe halkımıza müjde vermek istiyorum.  Fatih Caddesi, Alparslan Türkeş Bulvarı üzerine yaya üst geçidi 2019 yatırım programında ve 2019 yılı ilk yarısında yapılması planlanıyor. Yaya üst geçidi yapıldığı zaman mahalle sakinlerimizin can güvenliğini sağlamış olacağız ve ondan sonra Antalya- Burdur Karayolu Alparslan Türkeş Bulvarı hem Antalya istikameti, hem de Burdur istikametine doğru yaya geçişleri güvenli yaya üst geçitleri ile sağlanmış olacak. Birinci derecede önceliğimiz olan vatandaşlarımızın can güvenliğini sağladıktan sonra yolun son durumuna göre Trafik Elektronik Denetleme Sisteminde hız limitlerinin yeniden belirlenebilmesi ve hız limitlerinin arttırılması için il trafik komisyonuna ileteceğiz. Bu günkü ziyaretimiz ilçemiz açısından oldukça verimli geçtiğini söyleyebilirim.

Ayrıca İlçemiz Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde bulunan orta refüj yüksekliğinden, Süleyman Demirel Bulvarı boyunca kavşaklardan araç sürücülerinin görüş açısına engel olduğu, yaya trafiği açısından da can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürdüğü, yeşillendirme ve bitkilendirme çalışmalarından sonra yüksekliğin daha da artması nedeniyle de tehlike boyutunun giderek arttığı yönünde vatandaşlarımızdan sürekli şikayetler almaktayız. Vatandaşlarımızın orta refüjde yeniden bir düzenleme yapılması konusunda talepleri vardı. Bölge Müdürümüzle orta refüjün yeniden ele alınması gerektiğini, trafik güvenliği, görsel ve estetik açıdan yeniden projelendirilmesi ve projenin Bucak kamuoyuna sunulmasını için gerekli çalışmaların yapılması konusunda görüş alış verişinde bulunduk.

Diğer önemli bir konuda İlçemiz bildiğiniz gibi önemli bir geçiş güzergahın da bulunuyor. Burdur – Antalya karayolu yaz aylarında özellikle turizm mevsiminde tatile giden vatandaşlarımızın, yabancı misafirlerin geçiş yaptığı bir güzergah. Biz Burdur- Antalya Karayolu Bucak geçişinin çok güzel ve eksiksiz olmasını istiyoruz. Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda olan kavşak ve orta refüjün düzenleme ve yeşillendirme çalışmalarını, sulama sistemlerinin eksikliklerinin giderilmesi konusunu ele aldık. Karayolları 13. Bölge Müdürümüzle Bucak geçiş güzergahının trafik güvenliği, estetiği , kavşak ve orta refüj peyzaj düzenlemeleri, yeşillendirme ve bitkilendirme çalışmaları ile eksiksiz olması ve  eksik olan bölümlerin eksikliklerin giderilmesi için görüş birliğine vardık.”  dedi.      

BUCAK KAYMAKAM BELEDİYE YALÇIN SAEZGİN KARAYOLLARI ARİF ÇOBANOĞLU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı

http://www.denizlibisiklet.org