Sporda şiddete 'hayır'

BURDUR Amatör Spor Kulüpleri Federasyon (ASKF) Başkanı Nuri Yıldırım, sporda şiddete tepki gösterdi.

Sporda şiddete 'hayır'
Sporda şiddete 'hayır' Akca Gazete
Bu içerik 767 kez okundu.

BURDUR Amatör Spor Kulüpleri Federasyon (ASKF) Başkanı Nuri Yıldırım, sporda şiddete tepki gösterdi.

 

Burdur ASKF Başkanı Nuri Yıldırım, Futbol İl Temsilcisi Murat Türker, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Özcan Yıldırım, Türkiye Saha Komiserleri Derneği Burdur Şube Başkanı Kadir Altındal ve ASKF Burdur Başkan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ortak bir basın açıklaması yaparak sporda şiddeti kınadı.

Federasyon binasında basına açıklama yapan Başkan Yıldırım, Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu'nun son haftalarda artan şiddet olayları nedeniyle bu hafta sonu oynanacak amatör maçları ertelediğini söyledi. Futbol disiplin talimatına göre müsabaka içerisinde fiili veya sözlü davranışın cezası olduğunu kaydeden Yıldırım, ″Ağır hakaret, küfür, saha içi ve saha dışında yanıcı, yakıcı, yaralayıcı madde kullanımı, ölüme kadar varan şiddet olaylarına artık 'dur' demenin vakti geldi″ dedi.

Geçen hafta İstanbul'da iki amatör takım taraftarları arasında çıkan kavgada bir taraftarın yaşamını yitirdiğini hatırlatan Nuri Yıldırım, ″Genç yaşta bir insanın öldürülmesi sporun neresine sığar. Spor 'kardeşlik, dostluk ve hoşgörü' diyoruz. Herkesin sorumluluğuna, insan onuruna yakışır şekilde davranmaya davet ediyoruz″ diye konuştu.

FOTOĞRASFLI

 


Kaynak: DHA

burdur şiddet spor burdur amatör spor. kulüp nuri yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 410. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı
Akca Gazete 409. Sayı

http://www.denizlibisiklet.org