Bucak’ta ishal salgınından hastaneye başvuru sayısı 1100’ü geçti

Bucak ilçesinde cumartesi günü mide bulantısı, kusma ve ishal rahatsızlığından Hastanelere başvuru sayısı dün gece arttı.

Bucak’ta ishal salgınından hastaneye  başvuru sayısı 1100’ü geçti
Bucak’ta ishal salgınından hastaneye  başvuru sayısı 1100’ü geçti Akca Gazete
Bu içerik 706 kez okundu.

Bucak ilçesinde hafta sonu başlayan ve dün gecede büyük bir artış ile mide bulantısı, kusma ve ishal rahatsızlıklarından Bucak Devlet Hastanesine 915, özel hastaneye ise 205 kişi başvuru yaparak tedavi oldu. Bucak Devlet Hastanesinde 6’sı çocuk 15 gözlem amaçlı tedavi altında tutulan hastalardan bir kişi taburcu edildi.

Bucak’ta henüz neden olduğu tespit edilemeyen ve dün öğle saatlerinde 300, akşam saatlerinde 600 kişinin hastanelere başvurusu gece saatlerinde artarak 900 kişiyi geçmesi ve gece boyunca 1100’ü geçmesi ilçede panik havası yarattı. Bucak Devlet Hastanesinin başta nöbetçi doktor, hemşire olmak üzere tüm birimlerine nöbetçi personel takviye edildi.  İlçede gece nöbetçi eczaneye çok sayıda başvuru olması üzerine mide bulantısı, kusma ve ishal ilaçları stokta tükendi. İlçe Sağlık Müdürlüğü’nünde devreye germesi ile nöbetçi olmayan tüm eczanelerden salgın ile ilgili ilaçlar toplanarak nöbetçi eczaneye sevk edildi. Gece zaman zaman ilaç sıkıntısı çekilse de hastaların tüm reçetelerinin ilaçlarının sağlandığı belirtildi.

Bucak Belediyesi tedbir amaçlı dün suları kesmiş, tüm şehir şebekesi ve depolardaki suları tahliye ettikten sonra ilave klorlamadan sonra dün gece saat 20:00’den sonra şehre sular tekrar verildi.  

BUCAK SALGIN İSHAL KUSMA BULANTI BUCAK DEVLET HASTANESİ ACİL BUCAK BELEDİYE BUCAK HABERLERİ BUCAKBURDUR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı