Genel
Giriş Tarihi : 05-02-2019 10:12   Güncelleme : 05-02-2019 10:12

Bucak’ta ishal salgınından hastaneye başvuru sayısı 1100’ü geçti

Bucak ilçesinde cumartesi günü mide bulantısı, kusma ve ishal rahatsızlığından Hastanelere başvuru sayısı dün gece arttı.

Bucak’ta ishal salgınından hastaneye  başvuru sayısı 1100’ü geçti

Bucak ilçesinde hafta sonu başlayan ve dün gecede büyük bir artış ile mide bulantısı, kusma ve ishal rahatsızlıklarından Bucak Devlet Hastanesine 915, özel hastaneye ise 205 kişi başvuru yaparak tedavi oldu. Bucak Devlet Hastanesinde 6’sı çocuk 15 gözlem amaçlı tedavi altında tutulan hastalardan bir kişi taburcu edildi.

Bucak’ta henüz neden olduğu tespit edilemeyen ve dün öğle saatlerinde 300, akşam saatlerinde 600 kişinin hastanelere başvurusu gece saatlerinde artarak 900 kişiyi geçmesi ve gece boyunca 1100’ü geçmesi ilçede panik havası yarattı. Bucak Devlet Hastanesinin başta nöbetçi doktor, hemşire olmak üzere tüm birimlerine nöbetçi personel takviye edildi.  İlçede gece nöbetçi eczaneye çok sayıda başvuru olması üzerine mide bulantısı, kusma ve ishal ilaçları stokta tükendi. İlçe Sağlık Müdürlüğü’nünde devreye germesi ile nöbetçi olmayan tüm eczanelerden salgın ile ilgili ilaçlar toplanarak nöbetçi eczaneye sevk edildi. Gece zaman zaman ilaç sıkıntısı çekilse de hastaların tüm reçetelerinin ilaçlarının sağlandığı belirtildi.

Bucak Belediyesi tedbir amaçlı dün suları kesmiş, tüm şehir şebekesi ve depolardaki suları tahliye ettikten sonra ilave klorlamadan sonra dün gece saat 20:00’den sonra şehre sular tekrar verildi.  

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA