Genel
Giriş Tarihi : 06-02-2019 16:41   Güncelleme : 06-02-2019 16:41

Bucak’ta hastaneye başvuru sayısı 2 bin 213 oldu

Bucak ilçesinde hafta sonu başlayan mide bulantısı, kusma ve ishal salgınından etkilenenlerin sayısı 2 bin 213 kişiye ulaştı.

Bucak’ta hastaneye başvuru  sayısı 2 bin 213 oldu

Burdur Valiliğinden yapılan açıklamaya göre şimdiye kadar Bucak Devlet Hastanesi ve Özel Hastaneye başvuranların sayısını 2 bin 213 kişiye ulaştığı belirtilirken, 21 kişinin Bucak Devlet Hastanesinde tedavi altında tedavi altında olduğu açıklandı.

Burdur Valiliğince yapılan açıklamada şöyle denildi.

Bucak’ta yaşanan mide bulantısı, kusma ve ishal salgınında hiçbir vatandaşımızın hayatı tehlikesi bulunmamakta olup rahatsızlık hafif düzeyde görülmektedir.

Valiliğimizin koordinasyonu altında ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından içme suyu sondaj kuyuları ve su depolarında alınan tedbirler etkili sonuç vermiştir. Başta klorlama çalışması olmak üzere tedbirlerin hassasiyetle uygulanmasına devam edilmektedir. Ayrıca, hastanelere başvuran vatandaşlarımıza bilgilendirme broşürü verilmektedir.

 Bucak İlçe Merkezinde yaşayan vatandaşlarımızın şebeke suyunun kullanımı konusunda daha önce yaptığımız uyarıları dikkate almaları, şebeke suyunu kaynatarak kullanmaları, özellikle el yıkama ve tuvalet hijyeni konusunda duyarlı olmaları, sokaklarda bulunan çeşmelerden su içmemeleri önem taşımaktadır.

Rahatsızlık geçiren bütün vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun diyor, Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Denildi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA