Bucak’ta hastaneye başvuru sayısı 2 bin 213 oldu

Bucak ilçesinde hafta sonu başlayan mide bulantısı, kusma ve ishal salgınından etkilenenlerin sayısı 2 bin 213 kişiye ulaştı.

Bucak’ta hastaneye başvuru  sayısı 2 bin 213 oldu
Bucak’ta hastaneye başvuru  sayısı 2 bin 213 oldu Akca Gazete
Bu içerik 786 kez okundu.

Burdur Valiliğinden yapılan açıklamaya göre şimdiye kadar Bucak Devlet Hastanesi ve Özel Hastaneye başvuranların sayısını 2 bin 213 kişiye ulaştığı belirtilirken, 21 kişinin Bucak Devlet Hastanesinde tedavi altında tedavi altında olduğu açıklandı.

Burdur Valiliğince yapılan açıklamada şöyle denildi.

Bucak’ta yaşanan mide bulantısı, kusma ve ishal salgınında hiçbir vatandaşımızın hayatı tehlikesi bulunmamakta olup rahatsızlık hafif düzeyde görülmektedir.

Valiliğimizin koordinasyonu altında ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından içme suyu sondaj kuyuları ve su depolarında alınan tedbirler etkili sonuç vermiştir. Başta klorlama çalışması olmak üzere tedbirlerin hassasiyetle uygulanmasına devam edilmektedir. Ayrıca, hastanelere başvuran vatandaşlarımıza bilgilendirme broşürü verilmektedir.

 Bucak İlçe Merkezinde yaşayan vatandaşlarımızın şebeke suyunun kullanımı konusunda daha önce yaptığımız uyarıları dikkate almaları, şebeke suyunu kaynatarak kullanmaları, özellikle el yıkama ve tuvalet hijyeni konusunda duyarlı olmaları, sokaklarda bulunan çeşmelerden su içmemeleri önem taşımaktadır.

Rahatsızlık geçiren bütün vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun diyor, Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Denildi

bucak ishal hasta burdur valiliği açıklama hasta sayısı salgın hastalık bucak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı