Türk taekwondoculardan müthiş başlangıç

  Taekwondo 4. WT Başkanlık Kupası'nın ilk gününde Türk taekwondocular  21 madalya kazandı.  Antalya'da 12 Şubat'a kadar sürecek olan  ve 66 ülkeden 2094 sporcunun mücadele ettiği 4. WT Başkanlık Kupası heyecanı ilk gün müsabakalarıyla başladı. İlk gün yıldız bayanlar kategorisinde mücadeleler yapılırken, Türk sporcular, 5 altın, 6  gümüş ve 10 bronz madalya kazandı. Aynı zamanda kota müsabakası özelliği taşıyan kupada madalya kazanan Türk sporcular, 2019 Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonasına katılmak için ekstra kota kazandılar.  Taekwondo Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, bu tip organizasyonların altyapılar için çok önemli olduğunu söyledi. Şahin, ″Sonuçlara baktığımızda Türk sporcuların önemli başarıları görülüyor. Düzenlediğimiz bu organizasyonlar altyapıdaki sporcularımızın uluslararası tecrübelerini arttırmaları ve ülkemiz milli takımları için önem arz ediyor″ dedi. 4. WT Başkanlık Kupası ikinci gününde yıldız erkekler kategorilerindeki müsabakalarla devam edecek. GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Müsabakalardan detay görüntüler -Teknik direktör Ali Şahin'in açıklamaları ().

Türk taekwondoculardan müthiş başlangıç
Türk taekwondoculardan müthiş başlangıç
Bu içerik 442 kez okundu.
 
Taekwondo 4. WT Başkanlık Kupası'nın ilk gününde Türk taekwondocular  21 madalya kazandı. 
Antalya'da 12 Şubat'a kadar sürecek olan  ve 66 ülkeden 2094 sporcunun mücadele ettiği 4. WT Başkanlık Kupası heyecanı ilk gün müsabakalarıyla başladı. İlk gün yıldız bayanlar kategorisinde mücadeleler yapılırken, Türk sporcular, 5 altın, 6  gümüş ve 10 bronz madalya kazandı. Aynı zamanda kota müsabakası özelliği taşıyan kupada madalya kazanan Türk sporcular, 2019 Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonasına katılmak için ekstra kota kazandılar. 
Taekwondo Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, bu tip organizasyonların altyapılar için çok önemli olduğunu söyledi. Şahin, ″Sonuçlara baktığımızda Türk sporcuların önemli başarıları görülüyor. Düzenlediğimiz bu organizasyonlar altyapıdaki sporcularımızın uluslararası tecrübelerini arttırmaları ve ülkemiz milli takımları için önem arz ediyor″ dedi.
4. WT Başkanlık Kupası ikinci gününde yıldız erkekler kategorilerindeki müsabakalarla devam edecek.
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
-Müsabakalardan detay görüntüler
-Teknik direktör Ali Şahin'in açıklamaları

()


Kaynak: DHA
Türk taekwondoculardan müthiş başlangıç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı