Genel
Giriş Tarihi : 08-02-2019 13:13   Güncelleme : 08-02-2019 13:13

Bucak’ta hastaneye başvuru sayısı 2 bin 761 kişi oldu

Bucak ilçesinde hafta sonu başlayan mide bulantısı, kusma ve ishal salgınından etkilenenlerin sayısı 2 bin 761 kişiye ulaştı.

Bucak’ta hastaneye başvuru sayısı 2 bin 761 kişi oldu

Bucak'ta hafta sonu çok sayıda kişinin mide bulantısı, kusma ve ishal rahatsızlığı sonucu ilçede bulunan hastanelere baş vuru ile başlayan rahatsızlıklar'da bu güne kadar 2 bin 761 kişi tedavi edildi. 160 Kişi özel hastaneye başvururken, 2 bin 601 kişi Bucak Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Halen Bucak Devlet Hastanesinde 10'u çocuk olmak üzere 22 kişi acil servis ve yatakta tedavi ediliyor.

Burdur Valisi Hasan Şıldak'ın hafta içeresinde yaptığı açıklamada Bucak'ın içme suyunun 29 sondaj kuyusundan verildiğini, hastalık sayısının artması üzerine ilk etapta Bucak Belediyesinin tedbir amaçlı içme suyunu keserek, depolarda ve şebekede bulunan suların tahliyesi yapılmış ve yine tedbir amaçlı şok klorlamalar yapıldığını belirtmişti.

Bucak ve Burdur Sağlık Müdürlüklerinin çeşitli mahallelerde bulunan evlerden alınan su numunelerinin tahlil sonucunda ilçede mide bulantısı, kusma ve ishal salgınına 2 sondaj kuyusundan olabileceği belirtilmişti.

Burdur Valisi Hasan şıldak, ilçede alınan içme suyu numune  tahlilleri sonucu 2 içme suyu kuyusunda bakteriye rastlanıldığını açıklamış, bakteriyel sebebinde bölgede yaşanan aşırı yağışların yeraltı sularına karışmasından kaynaklandığını belirtmişti.      

SALGIN HASTALIKTA DÜŞME VAR

Bucak'ta içme suyu şebekesinden kaynaklandığı iddiası ile hafta sonunda başlayan rahatsızlıkların çarşamba gününe kadar zirve yaptığını ve çok sayıda kişinin tedavi olmak için hastanelere koştuğu görülürken, salgından etkilenen kişilerin her geçen gün düşüşe geçerek kırılma noktasına ulaştığı belirtildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA