Genel
Giriş Tarihi : 11-02-2019 13:41

Sanatta güç birliği

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Sanatçılar Derneği (ANSAN) yönetimi, kardeş sanat kuruluşu Güzel Sanatlar Derneği'ni (GÜSAD) ziyaret ederek, dernekler arasında güç birliği oluşturulmasına karar verildi..

Sanatta güç birliği

ANTALYA Sanatçılar Derneği (ANSAN) yönetimi, kardeş sanat kuruluşu Güzel Sanatlar Derneği'ni (GÜSAD) ziyaret ederek, dernekler arasında güç birliği oluşturulmasına karar verildi.

 

GÜSAD Başkanı Ertuğrul Hepgüzel ile yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl, yönetim kurulu üyeleri Turan Ergül, Ayten Kıvran Halıcı, Nadire Sönmez ve Feridun Karaçetin katıldı.

Sanat üzerine bilgi alışverişi yapılan ziyarette, sanatın dünü ve bugünü de tartışıldı. Sanat kurumlarının kenetlenmesi gerektiğine vurgu yapılan ziyarette, güç birliği yapma kararı alındı.

Ressam Ertuğrul Hepgüzel, başkanlığını üstlendiği GÜSAD'ın Antalya'nın en eski ve ilk sanat topluluğu olduğunu, yıllar sonra dernekleştiğini, plastik sanatlarla uğraşan 50'den fazla sanatçıyı çatısı altında topladığını, geleneksel hale getirilen karma sergilerle, sanat çalıştaylarıyla Antalya'nın kültür-sanat yaşamına katkıda bulunduklarını söyledi.

ANSANA Başkanı Cahit Çakcıl da kardeş sanat kuruluşu olan GÜSAD'la yeni sanat projelerine imza atmak istediklerini kaydetti.

 

 


Kaynak: DHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA