IWSA Antalya Şubesi 15 yaşında

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - ULUSLARARASI Kadınlar Dayanışma Derneği (İWSA) Antalya Şubesi'nin kuruluşun 15'inci yılı kutlandı..

IWSA Antalya Şubesi 15 yaşında
IWSA Antalya Şubesi 15 yaşında
Bu içerik 391 kez okundu.

ULUSLARARASI Kadınlar Dayanışma Derneği (İWSA) Antalya Şubesi'nin kuruluşun 15'inci yılı kutlandı.

 

IWSA Antalya Şubesi'nin 15'inci kuruluş yıl dönümü, Muratpaşa ilçesinde bir restoranda kutlandı. Şube Başkanı İclal Dağlı, yönetim kurulu ve dernek üyelerinin katıldığı törende, udi Metin Vardar sahneye çıktı. IWSA Antalya Şubesi Başkanı İclal Dağlı, şubenin Şule Yurdakul, Sevinç Eyilik ve kendisinin çabalarıyla Ocak 2004'te kurulduğunu, ilk iş olarak sorumluluk projesi olan 'Haydi Kızlar Okula' kampanyasına 3 yıl destek verdiklerini pek çok köy okuluna kütüphane kazandırdıklarını kaydetti.

15 ÖĞRENCİYE BURS

İclal Dağlı, dernek üyelerinin özverili çaba ve gayretleriyle bugünlere geldiklerini, başta eğitim ve sağlık olmak üzere aralıksız hizmet vermenin onurunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti. Dağlı, ″Derneğimiz her geçen yıl daha da güçlenerek üniversite öğrencilerine de kol kanat gerdi. 15 öğrencimize burs imkânı sağlıyoruz, sorunlarına çözüm üretiyoruz, ihtiyaçlarını karşılıyoruz″ dedi.

Derneğin lösemili çocuklara da sahip çıktığını, engelli bireylere tekerlekli sandalye ve akülü araba satın aldığını da kaydeden İclal Dağlı, ″IWSA'ya her yıl düzenlediğimiz geleneksel yılbaşı kermeslerinden, yurt içi ve yurt dışı gezilerinden, yemek ve çay partilerinden, hayırsever kişi ve kuruluşların katkılarıyla gelir sağlıyoruz″ diye konuştu.

Dernek Başkanı İclal Dağlı, yönetim kurulu ve üyeler daha sonra 15'inci yıl anısına pasta kesi.

 

 


Kaynak: DHA

IWSA Antalya Şubesi 15 yaşında
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı