Genel
Giriş Tarihi : 14-02-2019 14:01   Güncelleme : 14-02-2019 14:01

M. Cadıl Anadolu Lisesi Folklor Ekibi, Bölge Finallerinde Yarışacak

M. Cadıl Anadolu Lisesi Folklor Ekibi, Bölge Finallerinde Yarışacak

2018-2019 eğitim öğretim yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları spor yarışmaları faaliyetleri kapsamında halk oyunları küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde İl yarışmaları, Burdur Hüsnü Bayer spor salonunda 8 Şubat Cuma günü saat 19.30’da yapıldı. Yapılan yarışmalara Küçükler Kategorisinde Bucak Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Yıldızlar Kategorisinde Emin Gülmez Ortaokulu ve Gençler Kategorisinde Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi Bucak’ı temsil etti.

Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi Halkoyunu ekibi yoğun ve özverili bir çalışma yaparak ilk kez katıldığı ve Bucak’ı temsil ettiği yarışmada gençler kategorisinde Bucak’ı başarı sağladı. Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi Halk oyunu ekibi yarışmalarda gençler kategorisinde İl ikinciliğini kazanarak 9-10 Mart’ta yapılacak olan Bölge Yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi Müdürü Yakup Çoban konu hakkında yaptığı açıklamada “Halkoyunu ekibimiz kısa bir sürede güzel ve özverili bir çalışma yaparak Burdur Liseler arası halk oyunları yarışmasında 2. oldu. 9-10 Mart’ta yapılacak olan Bölge Yarışmasına katılmaya hak kazandı” dedi. Çoban elde ettikleri başarıdan dolayı folklor ekibini tebrik etti. Öğrencileri özveri ile yarışmaya hazırlayan ekip antrenörü Ahmet Hulisi Gürer ile maddi ve manevi desteklerini okul öğrencilerinden esirgemeyen okulun banisi Mehmet Cadıl’a teşekkür etti. Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi folklor ekibi 9-10 Mart tarihlerinde Bölgede yapılacak olan Halk oyunları yarışmasında Burdur’u temsil edecek. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA