M. Cadıl Anadolu Lisesi Folklor Ekibi, Bölge Finallerinde Yarışacak

M. Cadıl Anadolu Lisesi Folklor Ekibi, Bölge Finallerinde Yarışacak
M. Cadıl Anadolu Lisesi Folklor Ekibi, Bölge Finallerinde Yarışacak Akca Gazete
Bu içerik 417 kez okundu.

2018-2019 eğitim öğretim yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları spor yarışmaları faaliyetleri kapsamında halk oyunları küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde İl yarışmaları, Burdur Hüsnü Bayer spor salonunda 8 Şubat Cuma günü saat 19.30’da yapıldı. Yapılan yarışmalara Küçükler Kategorisinde Bucak Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Yıldızlar Kategorisinde Emin Gülmez Ortaokulu ve Gençler Kategorisinde Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi Bucak’ı temsil etti.

Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi Halkoyunu ekibi yoğun ve özverili bir çalışma yaparak ilk kez katıldığı ve Bucak’ı temsil ettiği yarışmada gençler kategorisinde Bucak’ı başarı sağladı. Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi Halk oyunu ekibi yarışmalarda gençler kategorisinde İl ikinciliğini kazanarak 9-10 Mart’ta yapılacak olan Bölge Yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi Müdürü Yakup Çoban konu hakkında yaptığı açıklamada “Halkoyunu ekibimiz kısa bir sürede güzel ve özverili bir çalışma yaparak Burdur Liseler arası halk oyunları yarışmasında 2. oldu. 9-10 Mart’ta yapılacak olan Bölge Yarışmasına katılmaya hak kazandı” dedi. Çoban elde ettikleri başarıdan dolayı folklor ekibini tebrik etti. Öğrencileri özveri ile yarışmaya hazırlayan ekip antrenörü Ahmet Hulisi Gürer ile maddi ve manevi desteklerini okul öğrencilerinden esirgemeyen okulun banisi Mehmet Cadıl’a teşekkür etti. Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi folklor ekibi 9-10 Mart tarihlerinde Bölgede yapılacak olan Halk oyunları yarışmasında Burdur’u temsil edecek. 

bucak mehmet cadıl anadolu lisesi folklör ekibi bölge finla yarışma bucak habereleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı