Ankutsan'a çifte ödül

ANTALYA, (DHA) - BATI Akdeniz İhracatçılar Birliği'nin (BAİB) 2018 yılının başarılı ihracatçılarını ödüllendirdiği 'İhracatın Yıldızları 2018' töreninde, Ankutsan iki ödüle layık görüldü. Ankutsan, ağaç mamülleri ve orman ürünleri sektörü dalında 2018 yılında gerçekleştirdiği ihracat ile Batı Akdeniz'in ikinci en yüksek ihracat ödülünü aldı. Ankutsan'a üretim maliyetlerini düşüren Ar-Ge çalışması ile de İnovasyon Ödülü takdim edildi. Ankutsan kurucu ortağı Rüstem Kesgi'ye ödülü, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından verildi. KÂĞIT PALETİ ÇALIŞMASINA İNOVASYON ÖDÜLÜ Ankutsan, BAİB'in sanayicilerin katma değeri yüksek ürün geliştirmelerini teşvik amacıyla bu yıl başlattığı İnovasyon ödülünün de sektörde ilk sahibi oldu. Ankutsan, ambalaj üretiminde düşük maliyetli ve geri dönüşümlü alternatif kâğıt paleti çalışmasıyla İnovasyon Ödülü almaya hak kazandı. Ankutsan'ın İnovasyon Ödülü'nü Ar-Ge Müdürü Duygu Akpınar aldı. Ankutsan Kurucu Ortağı Rüstem Kesgi, sektörde devlet destekli ilk Ar-Ge Merkezi'ne sahip olan Ankutsan'ın, düşük maliyetli, geri dönüşümlü ürün temini çalışmasının ödülle taçlanmasının kendileri için olduğu kadar bölge ve ülke sanayi için de gurur verici olduğunu söyledi. 2015 yılından bu yana ihracat performansı ile Antalya'dan en fazla ihracat gerçekleştiren firmalar arasında yer alan Ankutsan, 2017'de en yüksek ihracat gerçekleştiren 3'ncü firma olurken, küresel sıkıntılara rağmen ihracatını daha da yükselterek 2018'de Batı Akdeniz Bölgesi'nin 2'nci en büyük ihracatçısı oldu..

Ankutsan'a çifte ödül
Ankutsan'a çifte ödül
Bu içerik 363 kez okundu.

BATI Akdeniz İhracatçılar Birliği'nin (BAİB) 2018 yılının başarılı ihracatçılarını ödüllendirdiği 'İhracatın Yıldızları 2018' töreninde, Ankutsan iki ödüle layık görüldü.
Ankutsan, ağaç mamülleri ve orman ürünleri sektörü dalında 2018 yılında gerçekleştirdiği ihracat ile Batı Akdeniz'in ikinci en yüksek ihracat ödülünü aldı. Ankutsan'a üretim maliyetlerini düşüren Ar-Ge çalışması ile de İnovasyon Ödülü takdim edildi. Ankutsan kurucu ortağı Rüstem Kesgi'ye ödülü, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından verildi.
KÂĞIT PALETİ ÇALIŞMASINA İNOVASYON ÖDÜLÜ
Ankutsan, BAİB'in sanayicilerin katma değeri yüksek ürün geliştirmelerini teşvik amacıyla bu yıl başlattığı İnovasyon ödülünün de sektörde ilk sahibi oldu. Ankutsan, ambalaj üretiminde düşük maliyetli ve geri dönüşümlü alternatif kâğıt paleti çalışmasıyla İnovasyon Ödülü almaya hak kazandı. Ankutsan'ın İnovasyon Ödülü'nü Ar-Ge Müdürü Duygu Akpınar aldı.
Ankutsan Kurucu Ortağı Rüstem Kesgi, sektörde devlet destekli ilk Ar-Ge Merkezi'ne sahip olan Ankutsan'ın, düşük maliyetli, geri dönüşümlü ürün temini çalışmasının ödülle taçlanmasının kendileri için olduğu kadar bölge ve ülke sanayi için de gurur verici olduğunu söyledi.
2015 yılından bu yana ihracat performansı ile Antalya'dan en fazla ihracat gerçekleştiren firmalar arasında yer alan Ankutsan, 2017'de en yüksek ihracat gerçekleştiren 3'ncü firma olurken, küresel sıkıntılara rağmen ihracatını daha da yükselterek 2018'de Batı Akdeniz Bölgesi'nin 2'nci en büyük ihracatçısı oldu.

 

 

 


Kaynak: DHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı