Muhtarlardan MAKÜ’ye Ziyaret

Burdur merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarları MAKÜ’yü ziyaret etti. Rektörlük senato odasında gerçekleştirilen ziyarete Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Durmuş ACAR ve Prof. Dr. Hüseyin DALGAR, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ömer TEKŞEN ve Genel Sekreter Ali Nihat GÜNDÜZALP katıldı.

Muhtarlardan MAKÜ’ye Ziyaret
Muhtarlardan MAKÜ’ye Ziyaret Akca Gazete
Bu içerik 450 kez okundu.

Üniversite tanıtım videosunun izlenmesiyle başlayan toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ, muhtarlarla uzun zamandır bir araya gelme düşüncesinde olduklarını belirterek sözlerine başladı. Rektör KORKMAZ, “Sizler bizler öğrencilerimize ev sahipliği yapıyorsunuz. Aileler çocuklarını Burdur’a gönderirken önce üniversiteye bakıyorlar, üniversitenin kapasitesine ve mezuniyet sonrası nitelikli bir meslek sahibi yapıp yapmadığına. İkincisi de şehre dikkat ediyorlar. Bu şehir güvenli ve sıcak bir şehir midir diye bakıyorlar. Burdur bir eğitim kentidir. Geleceğe güvenle bakan bir şehirdir. Bu nedenle hayal kurabileceğimiz ve kurduğumuz hayalleri gerçekleştirebileceğimiz bir yerleşkedeyiz. Bunu hem hayvancılık hem de spor projelerimizle görüyoruz. Üniversite tüm şehrin bir hayaliydi. Üniversitemiz 13. yaşının içinde. Kendisiyle birlikte kurulan üniversitelere yani çağdaşlarıyla kıyaslandığında çok çok ileri noktadayız.” diyerek üniversitenin gelişimi ve gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgiler aktardı.

Muhtarlar da üniversitenin kurulduğu zaman endişeleri olduğunu ama üniversitenin gelişimini gördükçe bu endişelerinin azalarak yok olduğunu belirttiler. Öğrencilerden gelen önerilerin de aktarıldığı toplantıda Rektör KORKMAZ, muhtarlardan gelen sorulara da yanıtlar verdi.

Toplantıdan sonra gerçekleştirilen yerleşke turu ile muhtarlara İstiklal Yerleşkesi hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.

burdur MAKÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı