Genel
Giriş Tarihi : 16-03-2019 00:28   Güncelleme : 16-03-2019 00:28

Burdur Olimpiyat Şampiyonunu Arıyor

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz’in girişimleri ve ByS Event ve Beyaz Gölge Spor Okulları’nın işbirliği ile 17 Mart 2019 Pazar günü saat 10.00’da Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Merkez Kampüs Spor Salonu’nda, 6-18 yaş grubu çocuklar için sportif performans ve yetenek testleri yapılacak.

Burdur Olimpiyat Şampiyonunu Arıyor

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur'da yaşayan gençlerin sporla iç içe büyümelerini desteklemek amacıyla dev bir projeye imza atıyor.

Proje kapsamında Burdur ili ve ilçelerinden 6-18 yaş aralığında yer alan 1.000 çocuğun sportif performans ve yetenek testleri yapılarak,  fiziksel, zihinsel, beslenme durumları, bilimsel ölçüm teknik ve test protokolleriyle tespit edilerek, yetenek havuzu oluşturulup, gelişimlerinin takibini ve eğitimlerinin sağlanması planlanıyor. Bu ölçümler sayesinde ilimize özel norm değerlerin belirlenmesi, beslenme-gelişim problemleri olan evlatlarımız içinde gerekli önlemleri alarak, yardımların sağlanması amaçlanıyor.

Performans ve Yetenek Ölçümlerindeki sonuçlara göre, 50 sporcu, basketbol, voleybol, futbol ve jimnastik branşlarında, Spor Eğitimi ve Organizasyonlarının lider firması Beyaz Gölge Spor Okulları tarafından ilimizde açılan kurslarda, 4 ay boyunca ücretsiz eğitim alacak.

Ayrıca etkinlik kapsamında Eski Milli Basketbolcu Efsane Pivot Tamer Oyguç, yine Eski Milli Basketbolcu ve Beyaz Gölge Spor Okulu Kurucusu Burçin Badem, Fanatik Gazetesi Spor Yazarı Gökhan German ve Basketbol Yazarı Gökhan Türe’nin katılımıyla bir panel düzenlenecek.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA