Eğitim
Giriş Tarihi : 18-03-2019 18:16   Güncelleme : 18-03-2019 18:31

Burdur Alpaslan Ali Can Bilim ve Sanat Merkezi’nin 2017-1-LT01-KA219-035215_2 numaralı ve “Digital integration in the classroom courses (Sınıf içi derslerde dijital entegrasyon)” başlıklı projesi Erasmus+ Programı Okullar Arası Stratejik Ortaklık Projeleri (KA219) kapsamında 2017 yılı Teklif Çağrısı Döneminde kabul edilmiştir.

Projenin ortakları Türkiye, Litvanya, İtalya, İspanya, Portekiz, Yunanistan ve Romanya’dan toplam 7 okuldan oluşmakta ve proje 2017-2019 yılları arasında 2 yıl sürecektir. Projenin toplam bütçesi 131.750 € dan oluşmaktadır. Proje kapsamında şu ana kadar Romanya, Yunanistan, Portekiz ve İtalya’ya çeşitli tarihlerde Burdur BİLSEM’de öğrenim gören 8 öğrenci Burdur BİLSEM İngilizce öğretmeni ve proje okul koordinatörü Hüseyin ateş refakatinde eğitim ve etkinlikleri yerine getirme amaçlı götürülmüştür.

“Digital integration in the classroom courses” projesinin amacı, dersleri daha canlı hale getirmek ve yenilikçi web araçları, 21. yüzyıl dijital yeterlikleri ve yenilikçi öğretim yaklaşımlarıyla öğretme ve öğrenme sürecini kolaylaştırmaktır. Bu nedenle projede; faaliyetleri yönetmek, deneyimleri paylaşmak, öğrenme sürecini dünyanın geri kalanına göstermek için yenilikçi web araçları kullanılmaktadır. Ulusal Ajans tarafından desteklenen proje kapsamında öğrenciler faaliyetlerini gerçekleştirmek için yabancı dil, sosyal bilimler, müzik vb. gibi çalışma alanlarını, dijital becerileri öğrenme sürecine entegre etmekte ve tüm bu faaliyetleri yabancı akranlarıyla paylaşmak onların teknoloji öğrenme motivasyonunu artırıp teknoloji öğrenirken sanaldan gerçek olana kadar birçok farklı yöntem ve platform kullanmalarını sağlamaktadır. Ayrıca projede yer alan öğrenme/öğretme/eğitim etkinlikleri ile öğretmen ve öğrenciler, teknolojinin sadece bireysel olarak öğretilecek veya öğrenilecek ayrı bir alan olarak değil, teknolojinin hayatın her alanında olan canlı bir alan olduğunu göstermeyi başarmaktadırlar.

 

“Digital integration in the classroom courses” projesi öğrencilerin kültürlerarası bilgi, ekip çalışması, özerklik geliştirmelerine yardımcı olup hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin ileriki çalışmalarındaki motivasyonlarını da artırmaktadır. Ayrıca proje ile öğretmen ve öğrencilerin yabancı dil bilgilerinin geliştirilmesi, diğer kültürlerin değerlerine saygının artırılması, iyi deneyimlerin ve yenilikçi yaklaşımların uluslararası anlamda yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır. Ayrıca, öğretmen ve öğrenciler, ülkeler arasında öğrenme-öğretme faaliyetleri kapsamında ziyaretlerde bulunarak çalışmalarını paylaşmakta, yeni fikirler üretmekte, atölye çalışmaları yapmaktadır. Proje sonunda atölye çalışmalarından elde edilecek tüm ürünler ve çalışmalar Burdur BİLSEM’de sergilenecektir.

 

Burdur BİLSEM İngilizce Öğretmeni Hüseyin Ateş’in koordinatörlüğünde yürütülen projenin ilk yönetim/açılış toplantısı proje koordinatörü ve ortak ülkelerin temsilcileri ile 15-18 Ocak 2018 tarihleri arasında Litvanya’nın Kaunas şehrinde yapıldı. Bu toplantıda projenin gidişatı ile ilgili çalışmalar, etkinlikler ve ziyaret planlamaları yapılmıştır. Projeyle ilgili olarak İngilizce öğretmeni Hüseyin Ateş şu bilgileri vermiştir: Projemizde eğitim etkinliklerinin ilki 18-24 Mart 2018 tarihleri arasında Romanya’nın Corabia kentinde gerçekleştirildi. Projemizin 2. öğrenme/öğretme/eğitim etkinliği 13-19 Mayıs 2018 tarihleri arasında okulumuzda, 3. etkinliği 07-13 Ekim 2018 tarihleri arasında Yunanistan’ın Lavara kentinde, 4. etkinliği 25 Kasım-01 Aralık 2018 tarihleri arasında Portekiz’in Vizela kentinde ve son olarak projemizin 5. öğrenme/öğretme/eğitim etkinliği de 17-23 Şubat 2019 tarihleri arasında İtalya’nın Lodi/San Martino in Strada kentinde gerçekleştirildi. Sırada Mayıs ayında yapılacak olan İspanya hareketliliği ve son olarak da Litvanya’da yapılacak olan proje kapanış toplantımız var. Bu yıl içerisinde projemizi başarıyla sonuçlandırmış olacağız.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA