Politika
Giriş Tarihi : 02-04-2019 09:14   Güncelleme : 02-04-2019 09:27

Bucak AKP, Emrullah Ünal dedi sandık, sandık sonuçlar

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre Bucak Belediye Başkanlığını Ak Parti adayı Emrullah Ünal kazandı.

Bucak AKP, Emrullah Ünal dedi sandık, sandık sonuçlar

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre dün sandıklar açıldıktan sonra en yakın rakibi İYİ Parti adayı Alparslan Ahmet Dursun’a ---- oy ile fark atan Ak Parti adayı Emrullah Ünal, dün gece Süleyman Demirel Bulvarında bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi’nden kalabalık bir gurup ile Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdüler. Meydanda diğer gurup ile birleşen Ak Partililere hitaben Burdur Ak Parti Milletvekili Yasin Uğur, ilçe Başkanı Serdar Besler ve yeni belediye başkanı seçilen Emrullah Ünal konuşma yaptılar.

Bucak Belediye Başkanlığına seçilen Emrullah Ünal seçmenlere teşekkür ederek, sadece Ak Parti’nin değil Bucak’ın kazandığını söyledi.

Bucak’ta 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde oy kullanılan 100 sabit 2 seyyar sandık ve ilçe genelinde ise 181 sabit 2 seyyar sandıkta tüm sandıklar açılarak oyların sayım işleri İlçe Seçim Kurulu tarafından tamamlandı. İlçe seçim Kurulunun verilerine göre Bucak’ta Ak Parti 11 bin 817 oy alarak belediye başkanlığını kazanırken, İYİ Parti adayı Alparslan Ahmet Dursun 11 bin 46 oy aldı, diğer partilerin oy dağılımı ise şöyle; MHP bin 813, Sadet partisi 637, BBP 715, DP 73, BTB 29 oy aldılar, Kocaaliler Beldesinde ise İYİ Partiden Selahattin Gökçe, Kızılkaya Beldesinde ise MHP’den İlkay Güngör belediye başkanı seçildi. Çeltikçi ilçesinden ise MHP’den Recep Adın seçildi.

BUCAK BELEDİYE SEÇİMLERİ OY DAĞILIMI

 

KIZILKAYA BELEDİYE

KOCAALİLER BELEDİYE 

 

BUCAK BELEDİYE MECLİSİ PARTİLERE GÖRE OY DAĞILIMI 

İL GENEL MECLİSİ PARTİLERE GÖRE OY DAĞILIMI 

 

 

 

 

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “ esnaflarımızın her daim yanındayız”
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA