Genel
Giriş Tarihi : 11-04-2019 16:30   Güncelleme : 11-04-2019 16:37

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal mazbatasını aldı görevi devir aldı

31 mart Mahalli İdareler Genel seçimlerinde Ak Parti’den Belediye Başkan adayı olan Emrullah Ünal 31 Mart 2019 tarihinde en yüksek oyu alıp seçilmesine rağmen İYİ Parti’nin bazı sandıklarda usulsüzlük olduğu iddiası ile itiraz etmiş, itirazı Yüksek Seçim Kurulunun ret etmesi üzerine bu gün İlçe Seçim Kurulu Başkanı Mustafa Koçyiğit’ten mazbatasını alan Emrullah Ünal görevi devir aldı.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal mazbatasını aldı görevi devir aldı

Adalet Sarayından mazbatayı aldıktan sonra Belediyeye Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin ile birlikte gelen Emrullah Ünal’a ilçe kaymakamı Yalçın Sezgin çiçek vererek 19 ayı aşkındır kayyum olarak vekalet ettiği Belediye Başkanlığını Emrullah Ünal’a devretti. Başkanlık devrinde konuşan Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin “19 ay beş günlük Belediye Başkan vekilliğini tamamlamış oldum, gönül huzuru ile sizlere devir ediyorum. İnşallah ilçemize güzel hizmetler nasip olur, hep birlikte memleketimize hizmet ederiz. Bu vesile ile bütün belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum, onlara ve sizlere başarılar diliyorum, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Görevi Kaymakam Yalçın Sezgin’den devir alan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Kaymakama bu güne kadar Belediyeye vekalet ettiklerinden ve yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek şöyle dedi. “Bucak’ta yapılan yerel seçimlerinde olaysız, kavgasız bir seçim yaptık, mazbatamız biraz gecikti ama olsun, sonunda aldık. Bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum aynı zamanda belediye çalışanlarına da teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki beş yıllık süreçte Bucak’ımıza güzel hizmetler vermek için ekip arkadaşlarım ile birlikte var gücümüz ile çalışacağız. Bu güne kadar Ak Parti Bucak belediye Başkanı idim ama, bu gün Bucağın belediye başkanıyım, tüm hemşerilerimi kucaklıyorum, herkes içinde hizmet etmeye çalışacağım” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Bucak Belediye Başkanlığını Kaymakam Yalçın Sezgin’den belediyenin mührü ile birlikte devir alan Emrullah Ünal, başkanlık koltuğuna oturmadan yakasındaki rozeti çıkararak Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengü’ye teslim etti. Ak Parti rozetini alan İl Başkanı Volkan Mengü Türk Bayrağı rozetini yeni başkan Emrullah Ünal’ın yakasına takarak, Ak Parti teşkilatı, Cumhurbaşkanımız ve bakanları ile birlikte yeni Başkan Emrullah Ünal’ın arkasında olduklarını söyleyen İl Başkanı Mengü “Bucak’ımızın kalkınması için büyük yatırımlarla ne kadar hizmet etmek gerekiyorsa arkasındayız. Tüm teşkilatımız ile her zaman yanında ve arkasındayız. İnşallah Bucak’ı Ak Belediyecilik anlayışı ile kalkınmasında katkı sağlayacaktır” dedi. İl Başkanı Volkan Mengü, Bucak Belediye Başkanlığına seçilen başkanımız Emrullah Ünal sadece Ak Partililere değil, tüm Bucak’a hizmet edeceğinden makam gereği Ak Parti rozetini alıp Türk Bayrağı rozetini taktığını söyledi.

Bucak Belediye Başkanlığına seçilen Emrullah Ünal ile birlikte Bucak Belediyesi Meclis üyeleri de mazbatalarını aldılar.   

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA