Genel
Giriş Tarihi : 17-04-2019 14:37   Güncelleme : 17-04-2019 14:55

Bucak’ta Kitap Fuarı açıldı

Bucak Eğitimde Kaliteyi Arttırma Projesi (BEKAP) kapsamında düzenlenen Bucak Kitap Fuarı, kitap günleri açılış törenine İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı, resmi kurumların daire amir ve müdürleri sivil toplum örgütü kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bucak’ta Kitap Fuarı açıldı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Hüseyin Türker Ortaokulu Öğrencilerinin halkoyunları gösterilerinden sonra Kitap Fuarının açılış konuşmasını yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal,  en iyi yatırımın kitaba olan yatırım olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Bizler toplum olarak okumayı pek çok sevmiyoruz, sormayı seviyoruz, halkımızın büyük bir bölümü gününü televizyonlar başında geçiriyor, hepimizin bildiği gibi televizyon programları da ona göre, açılmış olan bu kitap günlerinde ve etkinliklerinde okumaya ve öğrenmeye bir nebze de olsa teşvik ediyorsak biz bundan mutluluk duyarız. Bu tür etkinlikler ile gençlerimize, öğrencilerimize, kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyoruz” dedi. Belediye Başkanı Emrullah Ünal, geçen yıl ilki yapılan BAKAP kitap günlerinde 223 yayın evi ve bir milyon kitap okuyucusu ile buluştuğunu, bu yıl 15 – 23 nisan arası seçkin yayınevlerinin katılımı ile tanınmış ulusal ve yerel yazarların 250 bin kitabı okuyucusu ile buluşacağını söyledi.

Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin ise seminer, konferans, sinema, tiyatro ve kitap fuarında insanları bir araya getirerek buluşmaların adıdır BEKAP projesi İki yıldır bu şehirde bilgi adına öğrenme adına bir proje uyguladık, tarihe not düştük, ilk kitap fuarını açtık, bu yılda ikincisini açıyoruz, Türkiye’de bu hafta iki ilçede kitap fuarı var Balıkesir Susurluk ve Burdur Bucak’ta diyen Kaymakam Yalçın Sezgin “Kitap okumazsan FETÖ gibi örgütlerin elinde kandırılmaya açık oluruz, kitap medeniyetimizde aydınlanma hareketidir. Çünkü kitap Kuran-ı kerimde geçen en çok kavramlardır. O kitabı okumak için bu kitapları okumak anlamak gerekir. Çocuklarımızın, gençlerimizin, aklını, zihnini beslememiz gerekiyor, eğer biz onlara okuma öğrenme alışkanlığı kazandırır isek, o beyinler başka türlü işgale uğramayacaktır. Toprak işgalini kaldırmak kolay ama beyin işgalini kaldırmak oldukça zordur ”dedi. Kaymakam Sezgin Bu hafta Bucak’ın ve Burdur’un en önemli etkinliği Bucak Kitap Fuarı olduğunu söyledi.

 

Kitap Fuarının açılış öncesi Bucak belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı emeği geçen personele Bucak belediye Başkanı Emrullah Ünal tarafından teşekkür belgeleri verildi.

Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin BEKAP projesine büyük katkı verdiği için Bucak Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Hasan yalçın Meçikoğlu’na plaket vererek teşekkür etti. Bucak Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Taner Uğraş, Bucak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Haşim Çevik’e, Köylere Hizmet Götürme Birliği Yazı İşleri Müdürü Cemal Acar’a da teşekkür belgesi verdi. 

Yapılan konuşmalardan sonra, Kent Meydanında düzenlenen Kitap Fuarı’nın açılış kurdelesini Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin ve katılımcılar kesti. Kitap Farının açılışından sonra protokol ve öğrenciler, yayınevleri tarafından sergilenen ve satılan binlerce kitap stantlarını gezerek incelediler.

Kent Meydanında açılan Kitap Fuarı Türkiye’nin seçkin yayınevlerinin katıldığı, tanınmış ulusal ve yerel yazarlardan oluşan 250 bin çeşit kitap 15 – 23 Nisan tarihleri arasında okuyucular ile buluşmak üzere açık kalacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA