Güncel
Giriş Tarihi : 17-04-2019 17:15   Güncelleme : 17-04-2019 17:15

Öğrenciler Uçurtma Şenliğinde Doyasıya Eğlendi

Bucak Karapınar İlk-Ortaokulu tarafından “Dünya Çocuk Bayramı 23 Nisan Şenliği” etwinning Projesi kapsamında “İstikbal Göklerde, Uçurtmam Göklerde” adlı Uçurtma Şenliği düzenlendi.

Öğrenciler Uçurtma  Şenliğinde Doyasıya Eğlendi

Bucak Karapınar İlk-Ortaokulu tarafından düzenlenen Uçurtma Şenliğine Bucak ve köylerinden 10 okul katıldı. Bucak Kent Ormanında düzenlenen etkinlikte öğrenciler doyasıya eğlendi. Şenlik Hakkında bilgi veren Karapınar İlk-Ortaokulu Okul Müdürü Durmuş Kaya,  “Biz bu sene 23 Nisan da çocuklarımızı nasıl daha eğlenceli bir şekilde geçirebilirler diye düşündük hocamla beraber 23 Nisanı çocukların daha güzel bir şekilde geçirebilmeleri için etwinning projesi kapsamında böyle bir etkinlik düşündük. Biz bu etkinlikleri haftaya değil neredeyse Nisan ayına yaydık. Bugün de bu etkinliklerimiz kapsamında Uçurtma Şenliği yapıyoruz” dedi.

Karapınar İlk-Ortaokulu öğretmenlerinden Proje Koordinatörü Şule Pesen, “Bu yıl 23 Nisanla ilgili bir proje başlatmayı düşündük.  Projeyi kurucu olarak biz başlattık. İtalya ortaklı bir proje, 52 öğretmenimiz çalışmakta. Projemizin adı Dünya Çocuk Bayramı 23 Nisan Şenlikleri. Bayrama biraz daha hava katalım, çocukların eğlenebileceği bir bayram yapalım amaçlı olduğu için bu projemizle bir de etkinlik düzenlemeye çalıştık. İstikbal Göklerde, Uçurtmam Göklerde” etkinliği ile bir çok okulun katılımıyla uçurtma şenliği yaptık. İnşallah güzel bir şenlik olur amacımıza ulaşırız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından uçurtma şenliğine katılan öğrenciler kendi aralarında uçurtmaları en yükseğe çıkarabilmek için kıyasıya mücadele verdiler. Uçurtma şenliğinde gökyüzünü kaplayan renk renk uçurtmalar renkli görüntüler oluşturdu. Öğrenciler yağışlı günlerin ardından güneşli bahar gününün tadını çıkardı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA