Genel
Giriş Tarihi : 19-04-2019 09:15   Güncelleme : 19-04-2019 09:31

Bucak İçme suyuna 1 kuyu daha takviye edilecek

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal DSİ ekiplerince Kestel yolu Aladağ mevkiinde yürütülen sondaj çalışmalarını yerinde inceledi.

Bucak İçme suyuna 1 kuyu  daha takviye edilecek

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yürütülen içme suyu çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Emrullah Ünal “Bucak ilçemizin içme suyu ihtiyacını toplam 27 adet kuyu ve 2 adet cazibe ile gelen sudan karşılanmaktayız. Bu suların şebekeye dağıtımı için 8 adet su toplama deposu kullanıyoruz. İlçemiz şebeke hattına kışın ortalama 140 lt/sn ve yazın ise 170-180 lt/sn arası içme suyu veriyoruz. İlçemizin en büyük sorunlarından birisi içme suyu sorunu. Bu sorunun çözülmesi için bir dizi çalışmalar yürütüyoruz. Bu çerçevede Belediyemizle Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü arasında imzalan protokol gereği DSİ ekipleri ilçemizde yeni içme suyu kaynağı kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalardan biriside ilçemiz Kestel yolu Aladağ mevkiine tespit edilen alana yeni bir sondaj kuyusu açmaktı. Sondaj kuyusu çalışmalarında şu anda sona gelindi. Sondajımızdan ilk tespitlerimize göre saniyede yaklaşık 6 litre gibi bir su alıyoruz. Belirli bir süre deneme su akışı yapılacak ve suyun tahlilleri de gerçekleştirilecek. İçme suyunun tahlil sonuçlarından sonra şehir şebeke hattımıza dahil edeceğiz. Çalışmalarından dolayı DSİ 18. bölge müdürlüğü ekiplerine ve su ve kanalizasyon müdürlüğü çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal İnsan sağlığı için oksijenden sonra en önemli ikinci gereksinim su olduğu bilinci ile sağlıklı bireyler yetiştirmek, İlçemiz halkının huzur ve refahı için, sağlıklı nesiller yetişmesi için tüm imkanlarımızı seferber ederek çalışacağız dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA