Güncel
Giriş Tarihi : 22-04-2019 12:51   Güncelleme : 22-04-2019 13:45

As Çimento çalışanlarına kitap

Bucak Eğitimde Kaliteyi Arttırma (BEKAP2) Kapsamında Kent Meydanında açılan Kitap Fuarına özel sektörde faaliyet gösteren fabrikalarda çalışanlarına kitap kampanyası sürüyor.

As Çimento çalışanlarına kitap

BEKAP 2 Kapsamında Kent Meydanına açılan Kitap Fuarına ilgi her sektörden artıyor. Bucak ilçesinin Kızılkaya Beldesinde faaliyet gösteren As Çimento Fabrikası vardiyada olmayan işçileri gruplar halinde Kitap Fuarına göndererek eğitim ve okumaya katkı sağlamaya çalışıyor. Vardiyası olmayan bir gurup işçi ile Kitap Fuarına gelen Genel Müdür Osman Çaka, Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin ve Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ın da katılımları ile Kitap Farında bir araya geldiler.

Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin “İlçemizin önemli sanayi kuruluşu As Çimento Genel Müdürü ve çalışanları Kitap Farını ziyaret ederek işçilerimiz kitap aldılar, onlarda okuma öğrenme adına bizde varız dediler, ilçemizde sanayi kesimine yaptığımız davete cevap verdiler, okuma öğrenme adına sadece öğrencilerimiz değil, eğitimin içerisinde olanlar değil, toplumun her kesimine görev düşüyor, Anne, babalara görev düşüyor, eğer biz çocuklarımıza okumalarını tavsiye ediyorsak önce bizim okumamız gerekiyor, işçisi, çitçisi, esnafı, Türkiye’nin gelişmesinin, kalkınmasının okumaktan öğrenmekten geçtiği için kitaplar ile buluşmak istiyoruz” dedi.

 

BEKAP 2 kapsamında açmış olduğumuz Kitap Fuarına ilginin oldukça iyi olduğunu söyleyen Bucak belediye Başkanı Emrullah Ünal “İlçemizde açılan ve ilimiz ve ilçemizin öğrencileri ve kitapseverleri Kitap Fuarı ile buluşturup, okuma alışkanlığı adına katkılarımızdan dolayı mutluyuz, okumanın yaşı yok” dedi.

As Çimento Genel Müdürü Osman Çaka ise “Öğrenmenin sonu yok işçi arkadaşlarımız ile birlikte beraber katıldık, içi arkadaşlarımızın beğendikleri ve aldıkları kitaplar ile birlikte bizde fabrikamızda küçük bir kütüphane kurarak büyütmeyi hedefliyoruz” dedi.     

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “ esnaflarımızın her daim yanındayız”
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA