Zirvede doğum günü

Nuri Gök, Sait Akkaş, Ömer Akın, Halil Öztürk'ün rehberliğinde saat 05.00'te harekete geçen donanımlı profesyonel dağcılar, zorlu tırmanışın ardından 2325 metre yükseklikteki Katrancık Dağı'nın zirvesine saat 11.00'de ulaştı. Hava sıcaklığının 12 derece ölçüldüğü karlı zirvede mola verip bir süre dinlenen dağcılar, Aynur Sorgun'a sürpriz yaptı.

Zirvede doğum günü
Zirvede doğum günü
Bu içerik 284 kez okundu.
BURDUR Doğa Sporları Kulübü'nün (BURDOSK) Antalyalı üyesi dağ sporcusu Aynur Sorgun'a Katrancık Dağı'nın zirvesinde sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.

BURDOSK'un her yıl gerçekleştirdiği 'Katrancık Dağı Tırmanışı Etkinliği'nin 10'uncusuna Burdur ve Antalya'dan 35 dağ sporcusu katıldı. Nuri Gök, Sait Akkaş, Ömer Akın, Halil Öztürk'ün rehberliğinde saat 05.00'te harekete geçen donanımlı profesyonel dağcılar, zorlu tırmanışın ardından 2325 metre yükseklikteki Katrancık Dağı'nın zirvesine saat 11.00'de ulaştı.

Hava sıcaklığının 12 derece ölçüldüğü karlı zirvede mola verip bir süre dinlenen dağcılar, Aynur Sorgun'a sürpriz yaptı. Çantadan çıkarılan küçük bir yaş pasta, üzerinde yakılan mum ile birlikte kar içerisine gömüldü ve bir anda ″İyi ki doğdun Aynur″ temposu yükseldi.

Şaşkın bakışlara ne olduğunu anlamaya çalışan Aynur Sorgun, ″Benim doğum günüm mü?″ derken duygulandı, gözleri yaşardı. Pasta üzerinde yanan mumu alkış eşliğinde üfleyerek söndüren Sorgun ″Hayatımın en güzel, en heyecanlı, en mutlu anı oldu. Bu güzelliği ömrüm boyunca unutamam″ diyerek arkadaşlarına teşekkür etti. Kutlama, hep bir ağızdan neşeli şarkıların seslendirilmesi, şiirlerin okunmasıyla sona erdi.


Kaynak: DHA
Zirvede doğum günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı