Burdur'da 1 Mayıs yürüyüşü

Davul zurna eşliğindeki yürüyüşe CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, siyasi partilerin il başkanları ile işçiler, sendika temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'nın okunmasının ardından Türk-İş Burdur Temsilcisi ve Şeker-İş Şube Başkanı Mustafa Onay bir konuşma yaptı.

Burdur'da 1 Mayıs yürüyüşü
Burdur'da 1 Mayıs yürüyüşü
Bu içerik 237 kez okundu.
BURDUR'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü yürüyüşle kutlandı.

Burdur'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Köprübaşı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyüş düzenlendi. Davul zurna eşliğindeki yürüyüşe CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, siyasi partilerin il başkanları ile işçiler, sendika temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'nın okunmasının ardından Türk-İş Burdur Temsilcisi ve Şeker-İş Şube Başkanı Mustafa Onay bir konuşma yaptı. Onay, ″Bugün milli, birlik ve bütünlüğümüzün, iç ve dış kaos faillerince çevrelendiği, ilaveten ekonomik karamsarlıkların hakim olduğu, alacakaranlık bir fay hattından çıkmaya çalıştığımız dönemde, her şeye rağmen işçilerimizin alın terinin hak arama mücadelesine dönüştüğü 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutlamanın ayrı bir mutluluğunu yaşıyoruz″ dedi.

Etkinlik yürüyüşe katılanların hep birlikte halay çekmesiyle sona erdi.


Kaynak: DHA
Burdur'da 1 Mayıs yürüyüşü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı