Ağlasun HEM'de yıl sonu sergisi

Serginin açılışını yapan Kaymakam Harun Reşit Han, kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerini inceledi.

Ağlasun HEM'de yıl sonu sergisi
Ağlasun HEM'de yıl sonu sergisi
Bu içerik 339 kez okundu.

BURDUR'un Ağlasun ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü'nün yıl sonu sergisi açıldı.
Ağlasun HEM sergisinin açılışına Kaymakam Harun Reşit Han, daire müdürleri, memurlar, öğrenciler ve halk katıldı. Serginin açılışını yapan Kaymakam Harun Reşit Han, kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerini inceledi. Sergide takı tasarım, el sanatları, bebek kıyafeti örme, sabun kursu, dikiş nakış, hediyelik eşya, iğne oyası gibi kurslarda yapılan eserler sergilendi.
Kaymakam Harun Reşit Han, ″Sagalassos Antik Kenti'nde mevcut bulunan kafeterya ve hediyelik eşya dükkanlarını kaymakamlık işletecek. Burada bulunan dükkânlarda Ağlasun ilçemize özgü el sanatları ve ürünler Sagalassos patenti altında işlenerek yerli ve yabancı turistlere pazarlanacaktır. Kaymakamlık olarak Ağlasun ve Sagalassos Antik Kenti'ni el emeklerine nakşeden emekçilerimiz, hem para kazanacak hem de yöremizin tanıtımına katkı sağlayacaklardır. Birbirinden güzel ürünlerimizi üreten ve hayat veren emekçilerimize teşekkür ederim. Kursumuzun yıl sonu sergisi hayırlı olsun″ dedi.
HEM Müdürü Mehmet Ali Kılıç, ″2018- 2019 öğretim yılı içerisinde toplam 33 kurs açılmıştır. Bu kurslarda 268 erkek, 333 kadın kursiyer olmak üzere 601 öğrencimiz kurs görmüştür. İlçemize bağlı Mamak ve Yeşilbaşköy köyümüzde farklı olarak seracılık kursları açılmıştır. Açık lisede 68, açık ortaokulda 12 aktif öğrenci bulunmaktadır. İlçe ve bağlı köylerde okuma- yazma kursları devam etmekte ve hedef yüzde 90'a ulaşmıştır″ diye konuştu.

 

 

 

 


Kaynak: DHA

Ağlasun HEM'de yıl sonu sergisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı