Genel
Giriş Tarihi : 06-05-2019 12:57

Burdur'un en zekileri yarıştı

5 ve 6'ncı sınıflarda Şehit Akif Altay Ortaokulu'ndan Berke Eroğlu birinci, Kemal Solmaz Ortaokulu'ndan Aybüke Yıldırım ikinci, TOBB Ortaokulu'ndan Melis Ursavaş üçüncü oldu.

Burdur'un en zekileri yarıştı

BURDUR'da ortaokul ve lise öğrencileri arasında 3'üncü Zeka Oyunları Yarışması düzenlendi.

 

Alpaslan Ali Can Bilim Sanat Merkezi tarafından ildeki tüm resmi ve özel okullarındaki 5, 6, 7, 8, 9 ve 10'uncu sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen 3'üncü Zeka Oyunları Yarışması'na 12 ortaokuldan 48, 4 liseden de 8 öğrenci katıldı.

Öğrencilerin Çin daması, mangala, abalon, reversi oyunlarla işlem bulmaca, sihirli piramit, işleme ve mantığa dayalı sorularda birinci olabilmek için ter döktüğü yarışmada ortaokullarda Şehit Akif Altay Ortaokulu, liselerde ise Ercan Akın Fen Lisesi birinci oldu. 5 ve 6'ncı sınıflarda Şehit Akif Altay Ortaokulu'ndan Berke Eroğlu birinci, Kemal Solmaz Ortaokulu'ndan Aybüke Yıldırım ikinci, TOBB Ortaokulu'ndan Melis Ursavaş üçüncü oldu. 7 ve 8'inci sınıflarda Şehit Akif Altay Ortaokulu'ndan Aysu Saygın birinci, Kemal Solmaz Ortaokulu'ndan Yeşim Alkan ikinci, TOBB Ortaokulu'ndan Alper Sezgin üçüncü oldu. Liselerde ise Ercan Akın Fen Lisesi'nden İbrahim Arıçoban birinci, Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Açelya Kaşnak ikinci, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinden Melisa Döngül üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Müdür Yardımcısı Süleyman Çakıcı ile Alpaslan Ali Can Bilim Sanat Merkezi Müdürü Muhammet Çekirge verdi.

Yarışmayı organize eden Alpaslan Ali Can Bilim Sanat Merkezi Öğretmeni Ayşe Şimşek, ″Yarışmamıza 12 ortaokul ve 4 lise katıldı. Daha önce sadece ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediğimiz yarışmamıza bu yıl lise öğrencilerini de dahil ettik. Önümüzdeki yıl ise ilkokulları da kapsayacak şekilde yaparak bütün zeka oyunlarıyla ilgilenen öğrencilere ulaşmayı amaçlıyoruz″ dedi.

Yarışmayı düzenlemekteki öncelikli amaçlarının çocukların zeka gelişimine katkıda bulunmak olduğunu vurgulayan Ayşe Şimşek, ″Zeka oyunlarının zeka gelişimine büyük katkısı olduğunun bilinciyle tüm Burdur genelindeki öğrencilerimize zeka oyunları oynama kültürünü yayıp, bu anlamda farkındalık yaratmak istiyoruz″ diye konuştu.

Şimşek, yarışmanın sayısal işleme yönelik genel zeka oyunları ve stratejik kutu oyunları olmak üzere iki kategoriden oluştuğunu belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, önümüzdeki yıllarda yarışmanın daha da genişleyeceğini kaydederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 


Kaynak: DHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA