Güncel
Giriş Tarihi : 07-05-2019 14:51   Güncelleme : 07-05-2019 14:51

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Hikmet Tolunay meslek Yüksek Okulu Havacılık Bölümü öğrencileri Model Uçak Sertifikalarını aldılar.

MAKÜ Hikmet Tolunay Meslek yüksek Okulu Havacılık Bölümü öğrencileri Bucak Türk Hava Kurumu tarafından verilen Model Uçak Kursuna katılan ve sertifika almayı hak kazanan öğrencilerin sertifikalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan tarafından verildi.

Bucak Türk Hava Kurumu Başkanı Vedat Temiz, öğrencilere ve gençlere bu tür kurslara katılmaların tavsiye ederek şöyle dedi. “Bucak Türk Hava Kurumu tarafından açılan kursumuza MAKÜ Hikmet Tolunay MYO, Havacılık Bölümü öğrencilerin katıldığı kurslarımızda on öğrencimiz sertifika almayı hak kazanmışlardır” dedi. Bucak THK Başkanı Vedat Temiz kurslara katılan kursiyerlerimiz model uçak eğitiminden başlayarak katılacakları kurslar ile pilotluğa kadar yükselebileceklerini söyledi.

Bucak THK kursuna katılan öğrenciler ise, bu güne kadar THK tarafından verilen kurslar hakkında fazla bilgileri olmadığını, MAKÜ Hikmet Tolunay MYO Havacılık Bölümünde okudukları için THK’nin bu tür kurslarına katılarak ileriki yıllarda Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde de pilotaj bölümü okuyarak hedeflerinin pilot olmak istediklerini söylediler.  

  

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA