Genel
Giriş Tarihi : 07-05-2019 15:11   Güncelleme : 07-05-2019 15:11

Ramazan Ayı'nın İlk İftarında Anlamlı Buluşma

Vali Hasan Şıldak eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı'nın ilk iftarında Şehit ve Gazi Aileleri, çocuk evlerinde kalan yavrularımız ile iftarda bir araya geldi.

Ramazan Ayı'nın İlk İftarında Anlamlı Buluşma

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Avşarhan’da düzenlenen, İl Merkezi ve İlçelerden gelen Şehit ve Gazi aileleri,  çocuk evlerinde kalan yavrularımızın onur konuğu olduğu iftar programına ev sahibi olarak başta Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak olmak üzere,  Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, eşi, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, eşi,  Vali Yardımcısı Mehmet Yıldız, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, eşi, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, eşi,  İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, eşi, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, eşi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilcisi Hasan Okyar katıldı.

Ailelerle yakından ilgilenerek, sohbet eden Vali Hasan Şıldak, iftar programına katıldıkları için teşekkür etti. İftar sonrası İl Müftü V. Yüksel Güzel tarafından dua okundu.

Yapılan dua sonrası iftar programına katılan misafirlere hitap eden Vali Hasan Şıldak yaptığı konuşmada; “Aziz Şehitlerimizin çok değerli aileleri, çok değerli Gazilerimiz, Gazilerimizin değerli aileleri, ilimiz protokolünün çok değerli mensupları, değerli çalışma arkadaşlarım, sevgili çocuklarımız,  değerli basın mensupları Mübarek Ramazan ayının, ilk iftar yemeğinde hep birlikteyiz, aynı sofranın etrafında toplandık. Hepinize bu vesile ile saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Ramazanınız mübarek olsun. Aramızda her zaman baş tacı ettiğimiz Aziz Şehitlerimizin değerli aileleri, yakınları, Gazilerimiz ve onların değerli aileleri yine Çocuk Evlerimizin çok özel çocukları bulunmaktadır. Aslında ifade etmek istediğimiz bu genel tablo içinde huzur ve sağlık içinde bir Ramazan ayını inşallah hep birlikte idrak edelim, hep birlikte yaşayalım. Ülkemizin genel durumuna baktığımızda son günlerde özellikle doğu ve güneydoğu Anadolu bölgemizde yine Şehit haberleri alıyoruz. Son üç gün içinde 9 şehit verdik. Aziz Türk Milleti, şehit vermeye devam ediyor. Hangi şartlarda ülkemizde yaşıyoruz, hangi şartlar üzerinde mevcudiyetimizi devam ettiriyoruz, işte Ramazan ayının ilk gününde en derin şekilde muhasebesini yapmak durumunda olduğumuz vaziyet budur. Şehitlerimiz elbette bu vatan için kanlarını akıtarak, bu vatan üzerinde bizim hür bir şekilde başımız dik, alnımız açık dolaşmamızı sağlayanlardır. Onlar bizim kutsalımız ama şu gerçeği bilmemiz gerekir ki bu topraklar üzerinde oynanan oyunlar, tehdit ve taarruz tarih sayfalarında olduğu gibi, yine aktif, yine eli boş durmuyor.  PKK terör örgütü masum yavrularımıza, askerlerimize, erlerimize saldırıyor, haince tuzaklar kuruyor ve onları şehadete erdiriyor. Yine FETÖ'nün de hiç bir zaman eli boş durmadığını, pusuda beklediğini söylememe gerek bile yok.

Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz ülkemizin her köşesinde terörle mücadele ediyor. Ülkemizin her yerine yayılma gayreti içinde olan, varlığını sürdürmek için her fırsatı kollayan, her türlü işbirliği ve uluslararası desteği de arkasına almakta zorlanmayan güçlerle mücadele ediyoruz. Terör niye sona ermiyor sorusunun cevabı da şu olsa gerek. Bu topraklar o kadar değerli ki ve bu toprakların üzerinde yaşayan Türk milleti o kadar onurlu, asil bir millet ki boyun eğmiyor ve hedef olmaya bu yüzden devam ediyor. Milletimizin sizler gibi annelere, babalara ve kardeşlere sahip oluşu sayesinde bu topraklar varlığını Türk yurdu olarak, Anadolu olarak ve Türkiye Cumhuriyeti olarak devam ettiriyor.  Geçen hafta Kayaaltı Köyümüzde yine bir yavrumuzu şahadete ermiş olarak, toprağa verdik. Ailesi bugün aramızda bizim yanımızda ve en yeni, en taze şehidimiz olarak içimiz buruk, bu vesileyle bütün Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabır diliyorum ve işte bu yüzden sizler olduğunuz sürece, bu vatanda varlığını devam ettiriyor.

Biz de bu devletin çalışanları olarak sizlerden güç alıyoruz. Sizlerden o manevi gücü alıyoruz ve bu hedeflerle ülkemizin daha güçlü olması, daha müreffeh, daha refah için bölgesinde ve dünyada daha söz sahibi bir Türkiye için dört elle işimize sarılıyoruz. Asla yorulmak yok, bıkkınlık göstermek yok, hedeften sapmak yok, güçlü ve emin adımlarla geleceğe yürümeye ve moralimizi yüksek tutmaya devam edeceğiz. Hem ülkemizde, hem de Burdur’da en küçük bir tereddüte dahi mahal vermeden,  herkes üzerine düşeni yapacak. Bu vatanın birliği, beraberliği, güçlülüğü için çünkü herkesin yapabileceği bir şeyler var. Omuz omuza, el ele, birlik içinde, beraberlik içinde yürüyeceğiz. Anadolu insanımız, öyle asil ve vakur, hepimiz size bakıp buradaki çocuklarımız sizlere bakıp, sizlerden ders almak zorundayız. Hiçbir çıkar hesabı gütmüyorsunuz. Hiçbir hırsınız yok, hiçbir riyanız, kibriniz yok. Kibir nedir bilmiyorsunuz, ihanet nedir bilmiyorsunuz, namertlik nedir bilmiyorsunuz, samimiyetsizlik, vefasızlık nedir sizin semtinize bile uğramamış, bunların tam tersi ne kadar güzel, haslet özellik varsa hepsi sizlerde toplanmış, bu özelliklerinizi yaşattıkça, bizler daha güçlü olmaya devam edeceğiz. Bu millet ve bu devlet, bu yüzden ayaktadır. Bu yüzden teröre rağmen, Türkiye büyüyor, gelişmesini sürdürüyor. Bir ülke düşünün ki dört köşe bucak terörle mücadele ediyor ama aynı zamanda kalkınma hamlelerini ve milletinin hizmetinde olmaya devam ettiriyor. Milletimizle, devletimizin bu kaynaşması, hoşgörü, karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesindeki bu güçlü ruh yaşadıkça, bizler çok huzurlu bir ortamda yaşamaya ve çalışmaya sizler sayesinde devam edeceğiz. 

İnşallah Ramazan ayı da bu ortamların oluşmasında, hem ülkemizde hem de ilimizde, bu birlikteliğin bu huzur ortamının, bu güzel iklime vesile olur. Daha da pekişmesini sağlar, bizlerin her türlü hırstan bencillikten, arındırsın Ramazan ayı ve Allah korkusunu kalbimizdeki vefa duygusunu, ülkemize bağlılığımızı artırsın diye dua ediyorum. Bütün Şehitlerimize ve ahirete intikal etmiş olan Gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabır diliyorum. Hayatta olan bütün aile fertlerine, şehit yakınlarımıza ve Gazilerimize sağlıklı nice ömürler temenni ediyorum.  Katılımları için bütün Şehit Ailelerimize, Gazilerimize tekrar tekrar teşekkür ediyorum, iyi ki geldiniz, bize moral verdiniz. Bu iştiraki hiç hafife almayın, çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Bu birliği ve bütünlüğü yaşatmak sağlamak,  devlete olan güveni ve sadakati oluşturma katkınız asla unutulmayacaktır. Emek veren bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyor, huzur ve sağlık içinde bir Ramazan ayı diliyorum” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA