Genel
Giriş Tarihi : 08-05-2019 16:20   Güncelleme : 09-05-2019 10:12

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksek okulu İnovatif Düşünce ve Uygulama Kulübü tarafından hazırlanan Kariyerde Sanat günlerine sinema oyuncuları Hakan Bilgin ve Coşkun Kemer katıldı. Konuşma öncesi saygı duruşu ve İstiklal Marşı Okundu

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu İnovatif Düşünce ve Uygulama Kulübü tarafından düzenlenen Kariyerde Sanat günlerine ünlü sinema oyuncuları Hakan Bilgin ve Coşkun Kemer katıldı. Okulun Konferans salonunda düzenlenen söyleşiye katıldı. İlk konuşmayı yapan Hakan Bilgin, küçük yaşlarda hep burnumun büyüklüğünden rahatsız olurken tiyatro ve sinemaya burnun büyüklüğünden adım attığını söyledi. Hakan Bilgin “Küçükken diğerlerine bakar hep burnumun büyüklüğü ve yandan görünüşü için acizlik getirirdim. Aşkım Aşkım dizisi seçmelerine katıldım. O günün yönetmeni beni görünce seni aldık dedi. Daha sonra tekrar sordum. Hocam benden iyi iyi olan oyuncular ver neden beni aldınız dedim?. Yönetmen bana “Oğlum iyi oyunculuk ile alakası yok senin burnun büyük ondan” dedi. Burun ile ne alakası var deyince “Oğlum Karadeniz titremese yapıyoruz onun için seni seçtik” dedi. İşte o günden bu günlere geldim” dedi. Hakan Bilgin öğrencilere sürekli pozitif kalmaları gerektiğini, sürekli kendileri ile barışık yaşamalarını ve sadece kendi hayatlarını yaşamalarını önerdi. Hakan Bilgin “hayatınız boyunca başkasının mutsuzluğu yüzünden mutlu yaşamayın. Çünkü o zaman kendinizi yetiştirmeyi engellemiş olursunuz. Falanca şunu yaşamış, bunu yaşamış hiç önemli değil, siz size ait olan hayatı yaşayın, gülümseyin, gülümsemeyi öğrenin, hatta sabah kalkınca gerekirse kendi kendinize gülümseyin, çünkü güne nasıl başlarsanız öyle sürer, hiçbir zaman olaylara negatif değil pozitif bakın” dedi.

HAYATTA HER ŞEYİN BİR ÇÖZÜMÜ VAR

Sinema sanatçısı Hakan Bilgin hayatta hastalık ve ölüm haricinde her şeyin bir çözümü var olduğunu söyledi. Bilgin “Hayatta ölüm ve hastalık haricinde her şeyin çözümü vardır. Yeter ki insanlar iyi şeyler yapsın, iyi niyetli olsun, konuşarak, iyi anlatarak her türlü sorun çözülebilir, hatta savaşlar bile durdurulabilir. Benim hatta her insanın konuşarak çözemeyeceği bir şey yoktur” dedi.

Daha sonra sahneye çıkan sinema oyuncusu Coşkun Kemer 75 yaşına geldiğini bu güne kadar tiyatro ve sinema ile ilgili hiçbir eğitim almadığını dile getirdi. Coşkun Kemer “Aydın da doğdum. Ege şivesini çok iyi konuşurum. İlk oyunculuk yıllarım 1965 yılında lise günlerinde ege şivesi ile oynadığım bir oyun ile başladı bu günlere kadar da oynadığım oyunların hemen hemen hepsinde ege şivesi konuşarak bu günlere kadar geldim. Tiyatronun ve sinemanın hiç okulunu okumadım. 1965 yılında başladığım ege şivesi ve bu gün konuştuğum ege şivesi ile sinema ve oyunlara katkı sağladım. Ama öğrenmenin yaşı yok. Tiyatronun sinemanın okulunu okumasam da öğrenmeyi, kendimi geliştirmeyi sürdürüyorum” dedi.

Söyleşilerin arkasından Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Adnan Kalkan günün anısına

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA