Genel
Giriş Tarihi : 09-05-2019 09:41

İstanbul'daki seçim iptaline Antalya'dan tepki

Kalekapısı Meydanı Attalos Heykeli önünde toplanan bir grup slogan atarak tepki gösterdi. Grup adına basın açıklaması yapan avukat Tuncay Koç, verilen kararın hukuki değil siyasi olduğunu iddia etti.

İstanbul'daki seçim iptaline Antalya'dan tepki

ANTALYA, Emek ve Demokrasi Güçleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ilişkin kararı protesto etti.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ilişkin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı ve Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasının geri alınması Antalya'da Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından protesto edildi. Kalekapısı Meydanı Attalos Heykeli önünde toplanan bir grup slogan atarak tepki gösterdi.
Grup adına basın açıklaması yapan avukat Tuncay Koç, verilen kararın hukuki değil siyasi olduğunu iddia etti. Koç, “Aynı kurallarla, aynı yöntemlerle yapılan önceki seçimleri meşru kabul edip, İstanbul seçimlerini meşru kabul etmemek hiçbir hukuk düzenine ve mantığa sığmaz. Bu durum, bütün İstanbul ve Türkiye halkının demokrasi sorunudur. Bu kaos sürecinden çıkış ancak demokrasiyle mümkündür″ dedi.
Açıklama sırasında grupla tartışan bir kişi polis ekiplerince uzaklaştırıldı.

 

 

 


Kaynak: DHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA