Politika
Giriş Tarihi : 09-05-2019 15:59   Güncelleme : 09-05-2019 15:59

Milletvekili Özçelik’ten “Umuda Kapı Açıyoruz; Hayata Tutunuyoruz” Projesine Destek

 

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Burdur Valisi Hasan Şıldak'ın öncülük ettiği “Umuda kapı açıyoruz; Hayata tutunuyoruz” projesi hakkında destek vermek için çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

 

Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı açıklamada günümüzün en büyük tehlikelerinden biri olan uyuşturucu bağımlılığını önleme noktasında Burdur Valiliği tarafından ciddi bir proje düzenlendiğini ve bu projeyi destekleyerek üzerine düşen ne varsa yerine getireceğini ifade etti.

 

“UYUŞTURUCU SORUNU HEPİMİZİN ORTAK MESELESİ”

 

Uyuşturucu bağımlılığı sadece kullananı değil, ailesi ve çevresini de son derece olumsuz etkileyen bir hastalık olduğunu belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ Merak, özenti, kendini ispat etme, aile sevgisinden yoksun olma, boşlukta olma gibi durumlar gençlerimizi uyuşturucuya itebiliyor. Özellikle son zamanlarda kullanımı giderek artan sentetik uyuşturucuların ilk kullanımı dahi ölüme yol açabiliyor. Uyuşturucu, kullanan kişide fizyolojik, psikolojik ve sosyal anlamda ciddi yıkımlar meydana getiriyor. Uyuşturucu kullanımı toplumsal, ekonomik birçok zarara yol açıyor. Uyuşturucu bağımlısı sadece kendisini değil ailesini ve çevresini de olumsuz etkiliyor. Uyuşturucu bağımlılığına karşı önleme, koruma ve rehabilitasyon çalışmaları AK Parti Hükümetlerimizin önem vermesiyle Ülkemiz geneline yaygınlaştırıldı. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun kararlı duruşuyla, Bakanlığımızın idarî tedbirleriyle ve kolluk kuvvetlerimizle uyuşturucu ile ciddi bir mücadele veriliyor. Bu Mücadeleyle yapılan operasyonlar, ele geçirilen yüklü miktarda uyuşturucu binlerce gencimizin hayatını kurtardı." dedi.

 

“BU PROJEYE TÜM BURDURLULARIN SAHİP ÇIKMASI GEREKİYOR”

 

“Umuda kapı açıyoruz; Hayata tutunuyoruz” projesinin tüm Burdurlular tarafından sahip çıkılarak desteklenmesi gerektiğini belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, "Sayın Valimiz Hasan Şıldak'ın başında olduğu “Umuda kapı açıyoruz; Hayata tutunuyoruz” projesini yakından takip ediyoruz. 28 Şubat 2019'da başlayan projede 21 bağımlı vatandaşımız projeden yararlanarak tedavileri halen sürmektedir. Tedavi gören vatandaşlarımızın İşkur aracılığıyla iş imkanı sağlanarak, yeniden hayata bağlanmaları sağlanmaktadır. Burdur’umuzda tüm kamu kurumlarımızın yanı sıra STK’larımızdan da “Umuda kapı açıyoruz; Hayata tutunuyoruz” projesine destekleri sürmektedir. Sayın Valimizin bu projesinin destekçisiyiz. Bu proje kapsamında üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız." ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “ esnaflarımızın her daim yanındayız”
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA