Politika
Giriş Tarihi : 10-05-2019 08:40   Güncelleme : 10-05-2019 08:44

Milletvekili Uğur’dan "Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” projesine destek

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Milli Savunma Komisyonu üyesi Yasin Uğur, Burdur Valisi Hasan Şıldak’ın öncülük ettiği “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” projesini desteklediklerini açıkladı.

 

Ak Partili Vekil Yasin Uğur, yaptığı açıklamada;

‘‘Bugün ülkemize Avrupa’nın gelişmiş ülkelerinden sentetik uyuşturucu ve doğu ülkelerinden doğal uyuşturucuların geldiği bilinmektedir. Amaçları hem ülkemizdeki kullanımı arttırmak hem de transit geçiş için ülkemizi kullanmaktır. Uyuşturucunun çeşitli illegal yapılar ve terör örgütleriyle de bağlantılı olduğu çok açıktır. İçişleri bakanımız Sn. Süleyman Soylu göreve geldiği günden bugüne uyuşturucu ile mücadeleyi en üst seviyede gerçekleştirmektedir. 2018 yılında 147 bin 552 uyuşturucu operasyonu yapıldığı ve ele geçirilen uyuşturucunun maddi değeri 3.5 milyar Türk lirası olduğu açıklanmıştır.

Ülke genelinde uyuşturucu ile mücadele bu denli kararlılıkla yürütülürken Burdur’umuzda da Vali Hasan Şıldak önderliğinde uyuşturucu ile mücadele çalışmaları yürütülmektedir. Vali Hasan Şıldak’ın talimatlarıyla hazırlanan Burdur Valiliği “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” projesini çok önemsiyoruz. Günümüzde uyuşturucu ile mücadelenin sadece adli ve polisiye  tedbirlerle yapılamayacağını hepimiz bilmekteyiz. Uyuşturucu toplumsal yönü olan, sosyal boyutları çok ön planda, insanların ya tedavi ya da ıslah olarak topluma kazandırılabileceği, insanların içine düştüğü bir girdap. İşte o girdaptan kurtarılarak insanları bir şeylere entegre etmek devletin görevi. Sadece devletin görevi mi? Hayır. Toplumun da mutlaka buna entegre şekilde yaklaşması gerekiyor. Özellikle bu gibi konularda ilk iş ailelerimize düşüyor. Evlatlarımızın takibini iyi yapmamız gerekiyor. Onlarla aile ortamında ilgilenmemiz gerekiyor

Bizlere ulaşan bağımlı ve bağımlı ailelerinin en çok yakındığı nokta tedaviden sonra hastanın hayata tutunacak motivasyonunun yeterli düzeyde olmaması nedeniyle bağımlılığın tekrar etmesi. İşte tam burada “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” projesi devreye girerek bağımlılık tedavisine bir daha ihtiyaç duymaması için hayata kazandırıyor. Onlara iş imkanı sunarak hayata tutunmasını sağlayarak topluma kazandırıyor.

Biz de olarak bu konu üzerinde ciddi bir şekilde duruyoruz. Gençlerimizin bu gibi alışkanlıklarının son bulması adına ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız.’’ ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “ esnaflarımızın her daim yanındayız”
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA