Bucak Belediye Başkanı Ünal, içme suyu çalışmaları aralıksız sürecek

Akca Gazete
Bu içerik 1584 kez okundu.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal Devlet Su İşleri (DSİ) VE Bucak Belediyesi ekiplerinin ortak yürüttüğü içme suyu sondaj çalışmalarını yerinde incelerken ilçenin içme suyu ihtiyacını karışlayan ana su depolarında da incelemelerde bulundu

Bucak İlçesinin  Alkaya Köyü sınırları içerisinde bulunan bölgede DSİ Bölge Müdürlüğü ve Bucak Belediyesince yapılan  Sondaj çalışmalarında içme suyuna ulaşıldı. Saniyede 20 litre suyun çıktığı kuyu Bucak'ın içme suyu ihtiyacının yaklaşık yüzde yirmisini tek başına karşılayabilecek kapasitede olduğu belirtildi. Çalışmaları yerinde inceleyen Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “İlçemiz için en hayati konulardan bir tanesi içme suy. İnsan hayatının en temel ihtiyaçlarından biri olan temiz içme suyu için biz de hemşerilerimize süratle çalışmaya başlayacağımızın sözünü vermiştik. Bugün DSİ ile beraber yürüttüğümüz bu yoğun çalışmaların meyvesini almanın mutluluğunu taşıyoruz. Buradaki sondaj çalışmalarında ilçemizin içme suyu ihtiyacının yaklaşık yüzde yirmisini tek başına karşılayabilecek bir kaynağa ulaşmış bulunuyoruz. Bucak için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. Başkan Ünal, temiz ve sağlıklı içme suyunu ilçemize ulaştırmak için çalışmalarımız aralıksız devam edeceğini söyledi.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Alkaya Köyünde içme suyu sondaj kuyusundan sonra ilçenin içme suyunu karşılayan başta Tilki İni Su deposu olmak üzere bazı su depolarında incelemelerde bulundu.  

bucak belediye içme suyu sondaj alkaya su deposu emrullah ünal bucak haber bucak heberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı