Genel
Giriş Tarihi : 13-05-2019 13:52

Genç yetenekler sahneye çıktı

6- 12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen festivalde; akademisyen sanatçılar solo performanslar, oda müziği eserleri, masterclasslar ve seminerler sundu.

Genç yetenekler sahneye çıktı

BURDUR Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tarafından düzenlenen Uluslararası Klasik Müzik Festivali'nde genç yetenekler sahneye çıktı.
MAKÜ'nün düzenlediği 7'nci Uluslararası Klasik Müzik Festivali'nde 400 genç yetenek sahne aldı. 6- 12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen festivalde; akademisyen sanatçılar solo performanslar, oda müziği eserleri, masterclasslar ve seminerler sundu. Genç yetenekler ise solo, koro ve orkestra olarak performanslarını sergiledi.
Festival Genel Koordinatörü MAKÜ Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Piyano öğretim üyesi Doç. Dr. Hatice Sezen, festivali düzenlemekteki amaçlarının genç yeteneklere sahne heyecanını yaşatmak ve aynı zamanda onları dünya sahnelerine hazırlamak olduğunu söyledi. Sezen, ″Bu festivali düzenlemekteki en önemli amacımız genç yeteneklerin sahne heyecanını paylaşmak ve sanatsal gelişimlerini desteklemenin yanında yetişkin akademisyen ve sanatçılarımızın sanatsal deneyiminden yararlanarak, bilimin ve sanatın ilkeleriyle donatılmış, kendine güvenen, dünya sahnelerinde ülkemizi gururla temsil edebilecek bir genç neslin yetişme çabasına katkıda bulunmaktır″ dedi.
Festivalde çok değerli sanatçılar ve çok değerli genç yetenekleri ağırladıklarını vurgulayan Doç. Dr. Hatice Sezen, ″Burdur'u sanatsal yönüyle tanıttık. Bizim için büyük bir gurur oldu. İstanbul, Aydın, Ankara, Bursa, Isparta, Antalya gibi birçok ilden 400 sanatçımız katıldı. Festivalimiz bu yıl inanılmaz bir coşkuyla geçti. Önümüzdeki yıl umarım katılımcılarımız daha da artar″ diye konuştu.
Festivale Bursa İnegöl'den öğrencileriyle birlikte katılan Aydın Şahin, ″Gayet kaliteli bir festival. Güzel performanslar dinledik ve sergiledik″ dedi.
Isparta'dan katılan Nimet Ulusoy da ″Sanatla uğraşan çocuklarımızın performans sergilemeleri ve özgüvenlerini kazanmaları açısından önemli, güzel bir festival″ diye konuştu.

 

 

 


Kaynak: DHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA