Özel çocuklardan özel gösteriler

Akca Gazete
Bu içerik 824 kez okundu.

Engelliler Haftası nedeniyle Bucak İsmail Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri tarafından özel gösteriler sundular.

Bucak Kültür Merkezinde yapılan Engelliler Haftası kutlama etkinlikleri içerisindeki programa Kaymakam Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Burdur Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Güven, resmi kurumların amir ve müdürleri, sivil toplum örgütleri oda ve dernek başkanları. Siyasi partilerin temsilcileri vatandaşlar ve öğrenciler İsmail Sarı’nın kızı Ayşe Sarı Topay katıldı.  

Özel çocukların gösteri öncesi Bucak İsmail Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Sebahat Gökmen tarafından bilgi verildi. Sebahat Gökmen “Kuruluşumuz 1997 yılında hayırsever iş adamımız İsmail Sarı taraından yapılmış, 7-18 yaş arası bakıma gereken zihinsel engelli çocuklara hizmet vermektedir. 2007 yılanda Şerife Sarı tarafından yaptırılan ek bina ile adı da İsmail Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi olarak değiştirilmiştir. Kuruluşumuz 5 umut evi ile 90 engelli çocuklarımıza hizmet vermektedir” dedi. Sebahat Gökmen, kuruluşumuz tarafından çocuklarımıza her türlü bakımlarının yapıldığını ve zamanlarının en iyi şekilde geçirmeleri için 56 çocuğun eğitim öğretimden yararlandığını, beş ayrı branşta spor yaptıklarını yurt içinde ve yurt dışında yarışmalara katıldıklarını söyledi.

 

İsmail Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi  Müdürü Sebahat Gökmen’in konuşmalarından sonra, İsmail Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi özel öğrencileri Mehter takımı gösterileri, zumba dansı, skeç gösterileri, şiir, halk oyunları gösterileri ve koro olarak şarkı söylediler.

Özel öğrencilerin hazırladıkları ve özel öğrenciler tarafından sunulan mehter takımı, zumba dansı, skeç, şiir, halk oyunları ve koro şarkılar salonu dolduranlardan tam not alarak bol bol alkışlandılar.  

 

bucak ismail şerife sarı rehabilitasyon merkez engelliler haftası özel çocuklar özel gösteri bucak haber bucak haberleri mehter marşı şiir zomba tdansı halk oyunları skeç koro şarkı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı