Güncel
Giriş Tarihi : 14-05-2019 17:40   Güncelleme : 14-05-2019 17:40

Şehit Cumhuriyet Savcısı adına hatıra ormanı

Bucak Adliyesi şehit Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç adına hatıra ormanı oluşturdu.

Bucak Adlisi ve Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı’nın girişimleri ile Antalya Burdur karayolu üzerinde 5 şubat 2012 tarihinde Ağrı’nın Doğubeyazit ilçesinde PKK bölücü terör örgütünce arkasından üç el silah ile şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç’ın adı verilen hatıra ormanı oluşturuldu.

Bucak Adliyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından şehit Hakan Kılıç hatıra ormanının fidan dikimine Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Başsavcı Günşafak Karartı, Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede, Orman İşletme Müdürü Ramazan Kolsuz, Müdür yardımcısı Emin Demir katıldı.

Şehit Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç hatıra ormanına Kaymakam Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı ve beraberindekiler Ladin, Sedir ve Altuni Mazı fidanı diktiler.

Şehit Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç hatıra ormanına fidan dikiminden sonra Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı ise “Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Ormansız yurt vatan değildir” demekle, Fatih Sultan Mehmet Han fermanında “Ormanımdan dal kesenen başını keserim” demekle, Peygamber efendimiz S.V. “Ağaç dikip gölgesinde insanları dinlendirenin, kıyamet günü daha büyük bir erdem yoktur” demekle ağacın dünya ve insanlık için ne kadar önemli olduğunu vurgulamışlardır. Bizlerde atalarımızdan miras kalan bu mutluluğu sürdürmenin mutluluğu içerisindeyiz. 5 şubat 2012 tarihinde Ağrı’nın Doğubeyazit ilçesinde PKK bölücü terör örgütünce arkasından üç el silah ile şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç’ın adı verilen hatıra ormanı oluşturulduk. Böylelikle hem şehidimizin adının yaşaması hem de ormanlarımıza katkı sağlamaktan mutluyuz” dedi.

Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, şehit Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç’a Allahtan rahmet dileyerek, ormanın öneminin bilindiğini, Türkiye’nin zenginleşmesinde ormanın önemli bir yer olduğunu bildiklerini, hem ormanları korumak, hem de orman sevgisini çocuklara aşılamak gerektiğini söyledi.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal ise, PKK terör örgütü tarafından hunharca şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç’a Allahtan rahmet, yakınlarına sabır temennisinde bulundu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA