Bucak Ziraat Odası Dünya Çiftçiler Gününü kutladı

Akca Gazete
Bu içerik 1792 kez okundu.

Bucak Ziraat Odası 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü olması nedeniyle Cumhuriyet Meydanında kutlama düzenledi.

Bucak Ziraat Odası tarafından düzenlenen Cumhuriyet Meydanındaki 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Kutlamalarına Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütü oda ve dernek başkanları, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel yaptığı konuşmada “14 Mayıs 1984 yılında başlayan bu birliktelik Dünyada her yıl 14 mayıs tarihinde Dünya Çiftçiler Günü olarak kutlanmaktadır. İnsanoğlunun var olduğu günden bu tarafa çiftçilik insanların geçim kaynağı ve hayatlarını idame ettirmek için önemli bir unsurdur” dedi. Bilal Özel, yediğimiz ekmekte, içtiğimiz çorbada, üzerimizdeki elbiselerde çiftçinin alın teri vardır. Bu açıdan bütün çiftçilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi milli ekonominin temeli tarım olduğunu söyledi.

Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özelin konuşmasından sonra Cumhuriyet Meydanında katılımcılara Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel ve Belediye Başkanı Emrullah Ünal lokma tatlısı ikram etti.

Bucak’ta Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Dünya Çiftçiler günü etkinliklerinde skeçler, halk oyunu gösterileri sunuldu.

bucak ziraat odası dünya çiftçiler günü kutlama cumhuriyet meydanı belediye başkanı lokma tatlısı emrullah ünal bilal özel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı