Politika
Giriş Tarihi : 30-05-2019 09:49   Güncelleme : 30-05-2019 09:58

Kentsel dönüşümde kira ödemesine hemen başlanacak

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşümdeki Kiraya Çıkan Hak Sahiplerinin ödemelerinin başlayacağını açıkladılar.

Kentsel dönüşümde  kira ödemesine hemen başlanacak

Bozkurt Mahallesinde gerçekleşen Kentsel Dönüşümde hak sahipleri mağdur edilmeyeceğini belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Burdur Merkez Bozkurt Mahallemizde başlayan Kentsel Dönüşüm ile kiraya çıkan 298 Kişinin şimdiye kadar olan geçmişteki aylardaki kira bedelleri ve AYRICA Mayıs ayı ile beraber Haziran ve Temmuz aylarının kira bedelleri topluca ödenecektir. Vatandaşlarımız kiraların geciktiğine dair konuyu  bize geçen haftalarda ulaştırmıştı. Hem TOKİ Başkanımız hemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğümüzle görüşerek süreci hızlandırdık ve son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum’un onaylamış olup, ödemeler başlayacaktır.

TOKİ ve Çevre Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğünce 715 TL aylık olmak üzere ödemeleri gerçekleşecektir. Yine Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un Burdur ziyaretlerinde 600 TL civarında olan kira bedeli Bakanımızın talimatlarıyla 715 TL olarak arttırılmıştı. Kamuoyuna saygı ve selamlarla” şeklinde açıklamada bulundular.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA