Genel
Giriş Tarihi : 14-06-2019 23:22   Güncelleme : 15-06-2019 09:12

İncirhan Kervansarayına dikkat çekmek için keplerini havaya attılar

Bucak Emin Gülmez Ortaokulu öğrencileri mezuniyet töreni öncesi tarihi İncirhan’ın restore edilip turizme kazandırılmasına dikkat çekebilmek için keplerini İncirhan Kervansaray’ı önünde havaya fırlattılar. 

Bucak Emin Gülemz Ortaokulu öğrencileri 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının sona ermesi ile mezuniyet fotoğraflarını  1238’li yıllarda 2. Gıyasettin Keykubat zamanında yapılmış olan Anadolu Selçuklu dönemine ait İncirhan Kervansarayında çektiler.  Öğrenciler mezuniyet günlerinin unutulmaz bir yerde yapmak için karar aldıktan sonra, tarihi İncirhan’da  keplerini ve cübbelerini giyip anılarını ölümsüzleştirdiler.

Bucak Emin Gülmez Ortaokulu öğretmenlerinden Ömer Abalı “Öğrencilerimiz mezuniyet fotoğraflarını hem tarihi bir mekanda çektirmeyi hem de İncirhan Kervansarayının aslına uygun olarak restore edilip Burdur ve ülke turizmine kazandırılmasına dikkat çekmeyi amaçladılar” dedi. Ömer Abalı, öğrenciler tarihi İncirhan Kervansarayı önünde ve içinde çektirdikleri fotoğrafları sosyal medya kanalı ile paylaştıkça on binlerce kişiye ulaşmasını hedeflediklerini söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA