Genel
Giriş Tarihi : 16-06-2019 10:37   Güncelleme : 16-06-2019 10:50

Yerli tohumlar toprak ile buluştu

Burdur’un Tefenni ilçesinde ilk yerli tohumlar toprak ile buluştu.

Yerli tohumlar toprak ile buluştu

Tefenni ilçesinde her yıl artan çiçek ve organik sebze ve meyve seraları yerli tohuma yöneliyor. Tefenni’li çiftçiler çiçek seraları yanı sıra sebze ve meyve seralarında yabancı değil yeril tohuma yöneldiklerini, yeril tohum ile daha kaliteli ve organik ürünler alacaklarını dile getirdiler.

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz yazılı olarak yaptığı açıklamada şöyle dedi.  “Çiçek ve organik sebze, meyve seramızın damlama borularının da döşenmesiyle birlikte ilk tohumlarımızı toprakla buluşturduk.

Genetiği ile oynanmamış, organik tohumlarımıza hep beraber sahip çıkmak, günümüz şartlarında her bireyin kaçınılmaz görevi olmuştur. Tefenni Belediyesi olarak bu bilinçle, köylerimizde bile maalesef çok nadir bulunan yerli domates, salatalık, biber, kabak ve karpuz gibi ürünlerin ekimlerini gerçekleştirdik.

Ekimini yaptığımız yerli tohumların çoğaltılmasını sağlayarak önümüzdeki sezon için vatandaşlarımıza ücretsiz dağıtımını yapacağız. Sera projemizle hem organik tohumlarımızı, hem de geleceğimizi koruma altına alacağız” dedi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Mobil Uygulamamız Olmalı mı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA