Güncel
Giriş Tarihi : 21-07-2019 16:47

Bucak’ta su kuyusunda boğulan ikiz kardeş toprağa verildi

BURDUR’un Bucak ilçesine bağlı Keçilli Köyünde su kuyusunda boğularak ölen ikiz kardeşler Rabi Vural gözyaşları arasında Keçilli Köyü mezarlığında toprağa verildi.

Bucak’ta su kuyusunda boğulan ikiz kardeş toprağa verildi

Cenaze törenine Bucak Kaymakamcı Yalçın Sezgin, Burdur Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik Keçilili köyü ve çevre köylerden gelen vatandaşlar katıldı.

Keçilli Köyünde geçimini hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Vural ailesi köyün Akdere mevkiinde kurdukları çadırın yanında hayvanlarının ve kendilerinin içme suyunu karşılamak için açtırdıkları kuyuya yerleştirdikleri su büzleri ile oluşturdukları yaklaşık 20 metre derinliğindeki su kuyusuna iskele demirlerinden inerek su kuyusunu temizlemek için giren Osman Vural (18) dan ses alamayan kurtarmak için dayısı Ramazan Gürül (36) girdi.  Oğlu Osman ve ikiz kardeşi Ramazan’dan ses alamayan anne Rabi Vural (36) oğlu ve kardeşini kurtarmak için girdiği kuyudan çıkamadığını gören yakınları durumu 112 sağlık ekiplerine, jandarma ve Bucak İtfaiye Müdürlüğüne haber verdiler.

Olay yerine gelen jandarma, 112 sağlık ekipleri ve Bucak İtfaiyesi Kurtarma ekipleri tarafından oksijen tüpleri takılarak girilen kuyudan önce 18 yaşındaki Osman Vural, sonra annesi Rabia Vural ve son olarak da Ramazan Gürel’in cansız bedenleri çıkarıldı.

Bucak İtfaiye Müdürlüğü kurtarma ekiplerinin kuyulardan çıkardığı Osman Vural, anne Rabia Vural ve Ramazan Gürel’e olay yerinde 112 sağlık ekipleri tarafından müdahale edilmesi sonucu 18 yaşındaki Osman Vural kalp masajları ve şoklarla hayata döndürülüp Bucak Devlet Hastanesi Yoğunbakımında tedavi altına alındıktan sonra Isparta Süleyman Demirel Üniversitesine sevk edildi.

Dün Keçilli Köyü Akdere mevkiinde yeğeni Osman Vural’ı kurtarmak için kuyuya inen, onlardan ses alamayınca  oğlu ve ikiz kardeşini kurtarmak için o da kuyuya inen anne Rabia Vural’ın cansız bedenleri kuyuda oksijen yetersizliği ve metan gazlarından zehirlenmeleri sonucu kuyudan çıkarılmış, sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen hayata döndürülemediler. Kuyudan cansız bedenleri çıkan anne Rabia Vural ve ikiz kardeşi Ramazan Gürel önce Bucak Devlet Hastanesi morguna daha sonra da Antalya Adli Tıp Kurumuna otopsileri için gönderildiler.

İKİZ KARDEŞLER GÖZYAŞLAĞRI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ

İlk cenaze töreni Antalya’nın Korkuteli İlçesine bağlı Karadin köyünde Ramazan Gürel toprağa verilirken daha sonra Keçilli Köyünde kuyuda zehirlenerek ölen ikiz kardeşler Rabia Adli Tıp Kurumundan cenazeleri alındıktan sonra Keçilli Köyünü getirildiler. Yakınları ve köylülerin gözyaşları ile Keçilli Köyünde köy mezarlığında toprağa verilen ikiz kardeşler köyü yasa boğdular.      

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA