Politika
Giriş Tarihi : 28-08-2019 14:33

DSİ yatırımları devam ediyor

DSİ yatırımları devam ediyor

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Devlet Su İşleri tarafından yapılan yatırımlarla ilgili açıklamada bulundular.

 

MAMAK KÖYÜ KURTULUŞ GÖLETİ İLE ARİZİ VERİMİ ARTACAK

 

Ağlasun Mamak Kurtuluş Göletinin inşaatı ile ilgili olarak açıklamada bulunan Milletvekilleri Özçelik ve Uğur “Ağlasun İlçemiz Mamak Kurtuluş Göleti inşaatı kapsamında; Temelden Yüksekliği: 30 m olan kil çekirdekli kaya dolgu gövde dolgusu imalatı, 0,223 hm3 dolgu hacmi, sanat yapıları bulunmaktadır. İhaleyi kazanan firma tarafından Gövde altı sıyırma kazısı, gölet ulaşım yolları, kondüvi ve enjeksiyon imalatları tamamlanmıştır. Derivasyon kanalı kazısı tamamlanmıştır. Göletin gövde imalatları devam etmektedir. Kurtuluş Göletimizin tamamlanmasıyla birlikte

3950 dekar arazi sulanacaktır. Göletin İhale Sözleşme Bedeli 10.789.375,00  TL’dir.” bilgisini paylaştı.

 

“YAYLAKÖY BARAJI 1,10 MİLYON m³ SU BİRİKTİRMA HACMİNE SAHİP”

 

Tefenni İlçesi Yaylaköy Köyünde yapımı devam eden Yaylaköy Barajı ile ilgili de açıklamada bulunan Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Tefenni İlçemiz Yaylaköy Barajının temelden yüksekliği 45 metre olup 1,10 milyon m³ su biriktirme hacmine sahiptir. Sıyırma kazıları ve dipsavak imalatları tamamlandı. Gövde dolgusu imalatları yapılmaktadır. Plint betonu imalatları devam etmektedir. Depolanacak su ile 1.700 dekar arazinin kapalı sistem sulanması sağlanacaktır. İnşaatın Parasal gerçekleştirme orası ise yüzde ellibirdir.”dediler.

 

“4 KÖYÜN ARAZİLERİ SULU TARIMA GEÇECEK”

 

SULUDERE REGÜLETÖRÜ ve SULAMASININ tamamlanması ile 4 köyün arazisinin yaralanacağını belirten Milletvekilleri Özçelik ve Uğur “ Suludere Regülatörü ve Sulaması çalışmaları kapsamında; 18 000 m Boru Döşenmesi, Muhtelif Sanat Yapıları, 253 hektar sulama alanına sahip sulama şebekesi ve regülatör yapısı bulunmaktadır. Çalışmalar kapsamında 18.000 m HDPE boru döşenmesi ve sanat yapıları imalatları tamamlanmıştır. Regülatör yapısı beton imalatları devam etmektedir. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Suludere köyü, Çendik köyü, Kuruçay köyü ve Akyaka köyü olmak üzere dört köy kapalı sistem sulama yapacaktır. Parasal gerçekleşme oranı yüzde doksanikidir AK Parti hükümetlerimizde İlimizde DSİ yatırımlarına büyük önem verilmiştir. Sulu Tarımda büyük bir ivme kazandı. Çalışkan üreten Burdur’umuzda her zaman üreticilerimizin yanında olduk olmaya da devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundular.

 

“GÜNALAN REGÜLATÖRÜ VE SULAMASI İNŞAATI DEVAM EDİYOR”

 

Burdur Merkez Günalan Regülatörü ve Sulaması İnşaatı ile ilgili de açıklama yapan Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ DSİ 18. Bölge Müdürlüğümüzün yapmış olduğu ihale kapsamında Muhtelif Sanat Yapıları, 47 hektar sulama alanına sahip sulama şebekesi ve regülatör yapısı bulunmaktadır. İhale kapsamında Regülatör yapısı, sulama şebekesi ve sanat yapıları tamamlanmıştır.Parasal gerçekleştirme orası ile yüzde seksendir.” açıklamasında bulundular.

 

“BUCAK İLÇESİ KESTEL OVASINDA MENFEZ ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

 

Bucak İlçesi Kestel Ovasında yapılan Menfez çalışmaları ile ilgili bilgi veren Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Bucak İlçemiz Kestel Köyü Ovamızda Devlet Su İşleri 18. Bölge Müdürlüğümüz tarafından 2 adet Menfez çalışması gerçekleştirilerek, Kestelli hemşerilerimizin hizmetine sunuldu.” dediler.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA