Güncel
Giriş Tarihi : 12-09-2019 15:43

Aşağı Gökdere Çayında toplu balık ölümleri

BURDUR’un Bucak ilçesine bağlı Çamlık Köyünde Aşağı Gökdere çayında toplu balık ölümleri görüldü.

Aşağı Gökdere Çayında toplu balık ölümleri

Isparta’dan gelen Eğirdir ve Bucak sınırları içerisinden Karacaören Baraj gölüne akan Aşağı Gökdere çayında görülen toplu balık ölümleri endişeye yaratıyor. Ispar’tadan gelerek Karacaören barajına dökülen Aşağı Gökdere çayına Isparta’nın kanalizasyon ve fabrika atık sularının Aşağaı Gökdere çayına karıştığını iddia eden Bucak Hızarcılar, Marangozlar ve Mobilyacılar Derneği Başkanı İsmail İnan “Dengemi Bozma Suyumu Kirletme”  sloganı ile tepkilerini dile getirirken kampanya başlattı.

Bucak Hızarcılar, Marangozlar ve Mobilyacılar Derneği Başkanı İsmail İnan Aşağı Gökdere çayında zaman zaman toplu balık ölümleri yaşandığı, balıkların ölüm sebebi olaraktan fabrika atık suları ve Isparta’dan sızma ihtimali olan kanalizasyon suları olduğunu iddi etti. İsmail İnan “Bölgemiz yeşil, akarsu ve gölleri olan bir bölgedir. Ne yazık ki Isparta’dan gelen fabrika su atıklarının Aşağı Gökdere çayına karışması ile, akarsuda zaman zaman toplu balık ölümleri yaşanmaktadır. Zehirli atıklar akarsu ile birlikte Karacaören barajına karışıyor. Kirlenen, zehirlenen sudan balakların yanı sıra çok sayıda canlı etkilendiği gibi  insanlarıda etkiliyor” dedi.

BU ÇEVRE KATLİAMI ANTALYA İÇİN DE TEHDİT

Bucak Hızarcılar, Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı İsmail İnan, Isparta ilinden gelen atık suların çevreye verdiği zararın bir başka boyutunun da altını çizdi. Başkan İnan “Isparta ilimizden gelen Eğirdir ve Bucak ilçe sınırlarından geçen Aşağı Gökdere çayının Karacaören 1 barajına döküldüğü dikkatini çekerek, Aşağı Gökdere çayına verilen fabrika su atıklarının, kanalizasyon sularının  Karacaören 1 baraj gölünü kirlettiğini, tabiatı ve çevreyi derinden etkileyen bu tehlike ilerde daha vahim sonuçlara verebileceği dikkatini çekerek,  Antalya ilimiz ilerleyen yıllarda Karacaören barajından içme suyu temin edileceği dikkate alındığında, bu gün balıkları öldüren atıkların insanlar üzerinde etkisini siz düşünün” dedi.  

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA