Eğitim
Giriş Tarihi : 16-09-2019 12:55   Güncelleme : 16-09-2019 14:53

Bucak’ta Eğitim Öğretim yılı açılış töreni yapıldı

Bucak’ta 2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim haftası törenle başladı.

Bucak’ta Eğitim Öğretim yılı açılış töreni yapıldı

Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelenk konulmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu. Daha sonra TOKİ İlkokulu, Ortaokulunda tören yapıldı.

Törene Kaymakam Erol Tanrıkulu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

TOKİ okulunda saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra TOKİ İlköğretim Müdür yardımcısı Raşit Tekşan’ın konuşmasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan yaptığı konuşmada millet olma davası, ilköğretim davası süreci, Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş medeniyete ulaşma ülküsünün temeli olduğunu, bu temel ilköğretimin en önemli basamağı olduğunu bu temelin ne kadar sağlam atılırsa o kadar güvenilir ve o kadar kuvvetli bağ olacağını söyleyerek eğitilmemiş toplumların gelişemeyeceğini, hayatta kalamayacağını ve yok olup gideceğini söyledi. Milli Eğitim Müdürü Damarcan öğrenci velilerinin sürekli okullarını ziyaret etmelerini istedi.

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu ise yaptığı konuşmada 2023 eğitim vizyonu için ilçede okulların hazır olduğunu belirterek şöyle dedi. “2019-2020 Eğitim Öğretim Döneminde 2018 yılı ekim ayında Sayın Cumhurbaşkanımız ve Milli Eğitim Bakanımız ortaya konulan “Mutlu çocuklar Güçlü Türkiye” 2023 Eğitim vizyonunun ikinci periyodunu bu dönem uygulamaya koymuş olacağız” dedi.

Bucak’ta TOKİ İlkokulu ve Ortaokulunda yapılan  2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılı açılış töreni öğrencilerin şiir okumaları, Hüseyin Türker Ortaokulu folklor ekibi gösterileri ve dördüncü sınıf öğrencilerinin birinci sınıfa başlayan öğrencilere çeçek ve bayrak vermesi ile sona erdi. Tören sonrası ilçe Kaymakamı Erol Tanrıkulu okulu gezdi.    

 Bucak İlçesi’nde yeni eğitim-öğretim döneminde anasınıfı 1.256, ilkokul 3.672, ortaokul 4.095, lise 3.213, MESEM 120 öğrenci olmak üzere toplam “12.356” öğrenci, 852 öğretmen ve 100 idareci ders başı yaptı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “ esnaflarımızın her daim yanındayız”
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA