Mesajlar
Giriş Tarihi : 19-09-2019 09:09

Milletvekili Uğur'un gaziler günü mesajı

AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yasin Uğur, ‘’19 Eylül Gaziler Günü’’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Uğur'un gaziler günü mesajı

Milletvekili Yasin Uğur yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

‘‘Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Atatürk'e gazilik unvanı verilişinin yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Gününü bir kez daha kutluyoruz. Bu gün bizler, ülkemiz üzerinde özgürce yaşayabiliyorsak, bunu kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize borçluyuz.

 


Türk milleti “Ya istiklal, Ya Ölüm” felsefesi ile vatan uğrunda şehit ve gazi olmayı onur saymıştır ve yüce milletimiz için “şehitlerimiz nurlanmış” , “gazilerimiz onurlanmış” vatan evlatlarıdır. Beşikten mezara kadar vatan, toprak, bayrak sevgisiyle yetişen bu milletin evlatları, tarihin hiçbir döneminde düşmana fırsat vermemiş, hiçbir güce boyun eğmemiş, göğsünü kutsal kabul ettiği değerler için siper etmekten çekinmemiştir. Onların emaneti olan bu güzel vatanı gözümüz gibi korumak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için çalışıyoruz ve bu hedefe her zamankinden daha çok yakınız.


 

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere mukaddes değerlerimizin korunmasında ve terörle mücadelede canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyor, kendilerine ve ailelerine maddi ve manevi anlamda devletçe ve milletçe her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ederken, bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve hayatını kaybeden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta kalan gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum, ’’ dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “ esnaflarımızın her daim yanındayız”
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA