Güncel
Giriş Tarihi : 25-10-2019 17:10

Bucak’ta yağmur duası

Bucak ve bölgesinde hasat sonrası kuraklığın sürmesi ve hasat ekim mevsiminin gelmesine rağmen bölgede yaşanan kuraklık nedeniyle Bucak Ziraat Odasınca Bucak Hacıömer Camii ve tüm köy camilerinde yağmur duası yapıldı.

Bucak’ta yağmur duası

Bucak’ta Hacıömerağa Camiinde Cuma namazı öncesi yağmur duası yapıldı. Cuma namazından çıkanlara Bucak Ziraat Odasınca pilav dağıtıldı.

Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel “Cuma namazı sonrası vatandaşlarımıza pilav ikramında bulunduk. Cuma namazının öncesinde tüm ilçe genelinde ve köylerinde yağmur duası yapıldı. İçerisinde bulunduğumuz sonbahar döneminde şuanda yağışımız yok. Çiftçilerimiz bu nedenle topraklarını işleyemez oldu. Aslında yağmur sadece çiftçilerimiz için değil tüm insanlar, hayvanlar ve canlılar için gerekli. Yağışın olması için biz duamızı yaptık. Bu manada bizlerden desteklerini esirgemeyen, Bucak İlçe müftülüğüne, pilavımızın pişirilmesinde destek olan Bucak Belediyesine vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Bucak halkının göstermiş olduğu ilgi için çok teşekkür ediyorum. Rabbim yapmış olduğumuz dualarımızı kabul eylesin inşallah. En kısa sürede yağmurun yağmasını temenni ediyoruz” dedi.

Hacı Ömer Ağa Camii’nde cuma namazını sonrasında pilav ikramı yapılırken, etkinliğe Bucak Belediye Başkan Vekili Yakup Gülcü, Bucak Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Çiçek, Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Bucak’ta Cuma namazı cami ve açık alanlarda kılındı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA